Центри практичної підготовки Інституту мистецтв

logo copy

Локація :

02152, м. Київ, бул. І. Шамо, 18/2, аудиторія 121

Керівник:

Білякович Ліана Миколаївна, професор кафедри дизайну, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Мета роботи лабораторії:

Формування практичної, інноваційної, аналітичної та прогностичної компетентностей у студентів-магістрантів ОП Прогнозування моди, зокрема: здатності розв’язувати складні задачі в галузі дизайнерської діяльності, здатність ідентифікувати новітні зразки футуро-текстилю всіх асортиментних груп (у тому числі, спеціальні, утеплюючі, моделюючі форму, клейові докладні, мікрокапсульовані, нано-матеріали, керовані та «розумні» матеріали із запрограмованими властивостями); здатності розробки і проектування інноваційного асортименту продукції індустрії моди відповідно до перспективного трендоутворення та реструктуризації / зміни кон’юнктури ринку споживачів модної продукції; надання обґрунтованої графічної та теоретичної інтерпретації своїм прогностичним розробкам з подальшою візуалізацією; здатності до науково-обгрунтованого проєктного прогнозу в дизайні на основі розробки авторських Trend Books & Mood Boards з урахуванням поелементного аналізу трендів.

Графік роботи лабораторії:

«Психосемантика і психосеміотика дискурсу моди», професор Лозова О.М. (понеділок 14.25 – 16.00); «Психологія моди, тренінг креативності та інтуїції», доцент Старинська Н.В. (понеділок 16.00 – 17.20); «Інтелектуальна власність в індустрії моди», професор Матвєєв П.С. (понеділок 17.25 – 18.45);

«Теорія і методологія прогнозування моди», «Аналітика світових трендів», «Futuro-матеріалознавство», професор Білякович Л.М. (вівторок 14.25 – 17.20; середа 14.25 – 17.20);

«Проєктування та робота у матеріалі», «Fashion-індустрія ХХІ століття», доцент Дерман Л.М. (четвер 14.25 – 17.20); «Методологія вивчення класичного та сучасного мистецтва», «Етно-арт в індустрії моди», «Історія костюма» доцент Коновалова О.В. (четвер 17.25 – 20.10);

«Історія стилеутворення в дизайні», доцент Варивончик А.В. (п’ятниця 11.35 – 12.55); «Fashion-журналістика, блогерство, візуальні комунікації», викладач Лук’янець Н.В. (п’ятниця 14.24 – 16.00);

Самостійна робота студентів під керівництвом професора Білякович Л.М. (вівторок 9.55 – 12.55, середа 9.55 – 12.55).

 

Навчальна та науково-дослідна діяльність лабораторії: у лабораторії Прогнозування моди завдяки найсучаснішому мультимедійному комплексу з високою роздільною здатністю, глибиною передачі кольору та інтенсивністю світлового потоку магістрантам надана можливість для якісних аналітичних досліджень модних стандартів та футуро-моделювання світу в трьох вимірах (візуальні образи, звуки й відчуття). Обладнані спеціальною підсвіткою робочі місця дозволяють студентам вивчати натурні зразки інноваційних текстильних матеріалів, а саме їх фактуру, текстуру, гриф, туше, заключні обробки та способи художнього оформлення, що в подальшому допоможе ідентифікувати тканини, трикотажні і неткані полотна за їх назвами, властивостями та можливостями застосування.

Обладнання:

Лабораторія прогнозування моди, оснащена сучасним комплексом мультимедійного обладнання, стаціонарною підсвіткою для вивчення фактури, текстури, туше та заключних обробок інноваційних текстильних матеріалів; спеціальними меблями, де зберігається унікальна текстильна колекція з 3000 зразків текстильних матеріалів, що беруть свій початок з 1860 року; кондиціонером; подвійною системою затемнення вікон.

20102020

nos copy_copy_copy

 

Назва центру, лабораторії                Проектне бюро з копі-центром

Локація: адреса, аудиторія               бул. Ігоря Шамо 18/2, Інститут мистецтв, кафедра дизайну, аудиторії 218, 214а

Мета діяльності:                                Проектне бюро з копі-центром є центром практичної підготовки дизайнерів

Навчальні дисципліни,

які вивчаються на базі центру:         Знакові системи в дизайні,

Типографський шрифт і образ у фотомистецтві,

Конструювання та макетування дизайн-об’єктів,

Серії друкованої продукції,

Проектування,

Комп’ютерні дизайн-технології

  

Навчальні результати діяльності  

На базі Проектного бюро з копі-центром формуються фахові компетентності:

 1. Здатність розв’язувати спеціалізовані завдання та практичні проблеми у галузі дизайну, виявляти структурні й функціональні зв’язки на основі комплексного художньо-проектного підходу.
 2. Здатність володіти навичками використання сучасних програм із комп’ютерної графіки для створення об’єктів дизайну.
 3. Здатність використовувати базові навички проектної графіки.
 4. Здатність використовувати базові знання з композиційної побудови об’єктів дизайну (площинна, об’ємна, глибинно-просторова структури).
 5. Здатність володіти практичними навичками з проектування та технологій виготовлення об’єктів дизайну.
 6. Здатність застосовувати методику проектування одиничних, комплексних, багатофункціональних об’єктів дизайну.
 7. Здатність впроваджувати базові знання з історії мистецтва і дизайну та специфіки його розвитку за професійним спрямуванням у художньо-проектну діяльність.
 8. Здатність застосовувати методику концептуального проектування об’єктів дизайну з урахуванням функціональних, технічних, технологічних, екологічних та естетичних вимог.
 9. Здатність застосовувати  у практиці дизайну виражальні художньо-пластичні можливості різних видів матеріалів, інноваційних методів і технологій; здатність визначати доцільну стилістику дизайн-проекту та дотримуватися принципів стилістичної єдності в розробці й подачі всіх складових проекту.
 10. Здатність бути носієм медіакультурних смаків і стандартів, створювати нові елементи медіакультури сучасного суспільства.
 11. Здатність володіти знаннями й уміннями, спрямованими на досягнення успіху в професійній кар’єрі; вміти розробляти візуальні презентації, портфоліо власних творів.

Центр фахової підготовки Проектне бюро з копі-центром укомплектований професійним обладнанням: Проектне бюро (ауд. 218) – інформаційно-комунікаційне технічним обладнанням (11 комп’ютерами, проектором Lenovo Pocket Projector P0510 Black, Екраном Redleaf Goldview настінним (1:1) 244 x 244 (SGM-1106) White Case, телевізором (діагональ екрана 42”), ліцензійним програмним забезпеченням Adobe InDesign CC).

Копі-центр (ауд. 214а) – комп’ютером із підключеними до нього принтером променевим кольоровим HP Color LJ CP5225 (CE710A) (для формату А3) та принтером для друку на субліматичному папері (для формату А4), багатофункціональним верстатом «Beihard PRO» із комплектом насадок (для друку та тиснення).

 

На базі Проектного бюро з копі-центром

за новою освітньою програмою

передбачаються такі види проектної діяльності:

 

Складова освітньої програми

Практичний результат проектної діяльності

Знакові системи в дизайні (І курс)

Знаки, логотипи, фірмові блоки

Типографський шрифт і образ у фотомистецтві (І курс)

Фотоплакати із типографськими шрифтовими блоками

Конструювання та макетування дизайн-об’єктів (ІІ курс)

Об’ємно-просторові дизайн-об’єкти із використанням різних методів конструювання та засобів й технік виконання

Серії друкованої продукції

(ІІ курс)

Серії листівок, календарі різних типів і форм

Фірмовий стиль (ІІ курс)

Елементи фірмового стилю та проекти його використання на рекламних носіях

Дизайн книги художньої літератури (ІІІ курс)

Макет книги художньої літератури

Дизайн періодичного видання (ІІІ курс)

Макет періодичного видання

Веб та медіа дизайн (ІІІ курс)

Дизайн сайту, відео презентації із використанням анімації

Пластичне моделювання об'єктів дизайну (ІІІ курс)

Макети упаковок, пакувань та їхнє графічне оформлення

nos copy

Назва центру, лабораторії                Проектне бюро з копі-центром

Локація: адреса, аудиторія               бул. Ігоря Шамо 18/2, Інститут мистецтв,      

                                                            кафедра дизайну, аудиторії 218, 214а

Мета діяльності:                               Проектне бюро з копі-центром є центром практичної підготовки дизайнерів

Навчальні дисципліни,

які вивчаються на базі центру:         Знакові системи в дизайні,

Типографський шрифт і образ у фотомистецтві,

Конструювання та макетування дизайн-об’єктів,

Серії друкованої продукції,

Проектування,

Комп’ютерні дизайн-технології

 

Навчальні результати діяльності:    На базі Проектного бюро з копі-центром формуються фахові компетентності:

 1. 1.Здатність розв’язувати спеціалізовані завдання та практичні проблеми у галузі дизайну, виявляти структурні й функціональні зв’язки на основі комплексного художньо-проектного підходу.
 2. 2.Здатність володіти навичками використання сучасних програм із комп’ютерної графіки для створення обєктів дизайну.
 3. 3.Здатність використовувати базові навички проектної графіки.
 4. 4.Здатність використовувати базові знання з композиційної побудови об’єктів дизайну (площинна, об’ємна, глибинно-просторова структури).
 5. 5.Здатність володіти практичними навичками з проектування та технологій виготовлення об’єктів дизайну.
 6. 6.Здатність застосовувати методику проектування одиничних, комплексних, багатофункціональних об’єктів дизайну.
 7. 7.Здатність впроваджувати базові знання з історії мистецтва і дизайну та специфіки його розвитку за професійним спрямуванням у художньо-проектну діяльність.
 8. 8.Здатність застосовувати методику концептуального проектування об’єктів дизайну з урахуванням функціональних, технічних, технологічних, екологічних та естетичних вимог.
 9. 9.Здатність застосовувати у практиці дизайну виражальні художньо-пластичні можливості різних видів матеріалів, інноваційних методів і технологій; здатність визначати доцільну стилістику дизайн-проекту та дотримуватися принципів стилістичної єдності в розробці й подачі всіх складових проекту.
 10. 10.Здатність бути носієм медіакультурних смаків і стандартів, створювати нові елементи медіакультури сучасного суспільства.
 11. 11.Здатність володіти знаннями й уміннями, спрямованими на досягнення успіху в професійній кар’єрі; вміти розробляти візуальні презентації, портфоліо власних творів.

 

Центр фахової підготовки Проектне бюро з копі-центром укомплектований професійним обладнанням:

Проектне бюро (ауд. 218) – інформаційно-комунікаційне технічним обладнанням (11 комп’ютерами, проектором Lenovo Pocket Projector P0510 Black, Екраном Redleaf Goldview настінним (1:1) 244 x 244 (SGM-1106) White Case, телевізором (діагональ екрана 42”), ліцензійним програмним забезпеченням Adobe InDesign CC),

Копі-центр (ауд. 214а) – комп’ютером із підключеними до нього принтером променевим кольоровим HP Color LJ CP5225 (CE710A) (для формату А3) та принтером для друку на субліматичному папері (для формату А4), багатофункціональним верстатом «Beihard PRO» із комплектом насадок (для друку та тиснення).

 

На базі Проектного бюро з копі-центром

за новою освітньою програмою

передбачаються такі види проектної діяльності:

Складова освітньої програми

Практичний результат проектної діяльності

Знакові системи в дизайні (І курс)

Знаки, логотипи, фірмові блоки

Типографський шрифт і образ у фотомистецтві (І курс)

Фотоплакати із типографськими шрифтовими блоками

Конструювання та макетування дизайн-об’єктів (ІІ курс)

Об’ємно-просторові дизайн-об’єкти із використанням різних методів конструювання та засобів й технік виконання

Серії друкованої продукції

(ІІ курс)

Серії листівок, календарі різних типів і форм

Фірмовий стиль (ІІ курс)

Елементи фірмового стилю та проекти його використання на рекламних носіях

Дизайн книги художньої літератури (ІІІ курс)

Макет книги художньої літератури

Дизайн періодичного видання (ІІІ курс)

Макет періодичного видання

Веб та медіа дизайн (ІІІ курс)

Дизайн сайту, відео презентації із використанням анімації

Пластичне моделювання об'єктів дизайну (ІІІ курс)

Макети упаковок, пакувань та їхнє графічне оформлення

 

logo copy

ТВОРЧА ЛАБОРАТОРІЯ «ТЕАТР ТАНЦЮ ,,ГРІН´´»

 

Локація: бул. Ігоря Шамо 18/2, Інститут мистецтв, ауд. 220

Керівник центру: Грек Володимир Анатолійович, завідувач кафедри хореографії, заслужений діяч мистецтв України.

Курс підготовки – І, ІІ, ІІІ, ІV, V, VІ

Графік роботи: понеділок - п’ятниця з 8.30 по 16.30

Мета діяльності: підготовка майбутнього хореографа, керівника хореографічного колективу, артиста ансамблю танцю, балетмейстера, який відповідає потребам сучасного ринку праці, здатного до творчої діяльності, вирішення комплексних проблем, орієнтації на високий результат.

Завдання: формування фахових компетенцій та професійного підходу до створення хореографічних композицій в процесі постановчої діяльності.

організаційна – здатність підготувати та представляти творчий продукт на мистецькому просторі; планувати, організовувати, координувати діяльність суб’єктів хореографічного процесу.

мистецтвознавча – здатність застосовувати знання з історії та теорії різних видів мистецтва у професійній діяльності.

художньо-сценічна – володіння технікою виконання та методикою постановки хореографічної композиції; здатність виявляти свій акторський талант у процесі репетиційної та сценічної діяльності.

Навчальні дисципліни, які вивчаються на базі центру: Мистецтво балетмейстера; Хореографічний ансамбль; Сценічний костюм та основи сценографії; Композиція і постановка танцю, Теорія і методика мистецтва балетмейстера.

Навчальні практичні результати діяльності: хореографічні постановки, балетні, концертні вистави, хореографічні композиції на вокальні (інструментальні) номери, в опері (мюзиклі).

Обладнання: дзеркала настінні, акустична система, музичні інструменти: фортепіано та баян, хореографічні станки дворядні, танцювальна паркетна дошка, кондиціонери.

 

НАВЧАЛЬНА СТУДІЯ ПЛАСТИЧНО-ХОРЕОГРАФІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

Локація: бул. Ігоря Шамо 18/2, Інститут мистецтв, ауд. 118

Керівник центру: Карлицька Світлана Вікторівна, викладач кафедри хореографії.

Графік роботи: понеділок - п’ятниця з 8.30 по 16.30

Мета діяльності: розвиток фізичних можливостей тіла, сценічної пластики, акторської майстерності танцівника; формування педагогічної компетентності майбутніх керівників хореографічних колективів.

Навчальні дисципліни, які вивчаються на базі центру: Фізичне виховання (тренаж за професійним тренуванням); Методика роботи з хореографічним колективом; Акторська майстерність та режисура в хореографії; Хореографічно-педагогічний практикум; Методика викладання хореографічних дисциплін.

Навчальні практичні результати діяльності: постановка акторських, пластичних, пантомімних етюдів, навчальних комбінацій, фрагментів занять з хореографії з урахуванням вікових особливостей танцівників.

Обладнання: дзеркала настінні, акустична система, хореографічні станки, музичні інструменти: фортепіано та баян, танцювальна паркетна дошка.

 

НАВЧАЛЬНА СТУДІЯ НАРОДНО-СЦЕНІЧНОГО ТА КЛАСИЧНОГО ТАНЦЮ

Локація: бул. Ігоря Шамо 18/2, Інститут мистецтв, ауд. 001

Керівник центру: Копієвський Олег Дмитрович, викладач кафедри хореографії.

Графік роботи: понеділок - п’ятниця з 8.30 по 16.30

Мета діяльності: формування виконавської майстерності в галузі народно-сценічної та класичної хореографії.

Навчальні дисципліни, які вивчаються на базі центру: Народно-сценічний танець; Класичний танець; Сучасні форми класичного танцю.

Навчальні практичні результати діяльності: Образне виконання народних танцювальних етюдів, класичних варіацій, клас-концертів, володіння методикою побудови танцювальних комбінацій та занять з класичного та народно-сценічного танцю.

Обладнання: дзеркала настінні, акустична система, хореографічні станки, танцювальна паркетна дошка.

 

НАВЧАЛЬНА СТУДІЯ СУЧАСНОГО ТАНЦЮ

Локація: бул. Ігоря Шамо 18/2, Інститут мистецтв, ауд. 002

Керівник центру: Коростельова Марія Дмитрівна, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри хореографії.

Графік роботи: понеділок - п’ятниця з 8.30 по 16.30

Мета діяльності: формування виконавської майстерності в галузі сучасної хореографії, вивчення стилістичних особливостей джаз-танцю, джаз-модерну, контемперарі, танцювальної імпровізації, сучасних популярних форм танцю та сучасної інтерпретації фольклору.

Навчальні дисципліни, які вивчаються на базі центру: Сучасний танець, сучасна інтерпретація фольклору.

Навчальні практичні результати діяльності: опанування манерою та методикою виконання різних стилів та напрямків сучасної хореографії; володіння методикою побудови танцювальних комбінацій та занять з сучасного танцю.

Обладнання: дзеркала настінні, акустична система, хореографічні станки, танцювальний ліноліум.

 

НАВЧАЛЬНА СТУДІЯ СУЧАСНОГО БАЛЬНОГО ТАНЦЮ

Локація: бул. Ігоря Шамо 18/2, Інститут мистецтв, ауд. 207

Керівник центру: Кравчук Сергій Іванович, викладач кафедри хореографії.

Графік роботи: понеділок - п’ятниця з 8.30 по 16.30

Мета діяльності: формування виконавської майстерності в галузі сучасної бальної хореографії, соціального та історико-побутового бального танцю.

Навчальні дисципліни, які вивчаються на базі центру: Сучасний бальний танець, Історико-побутовий та соціальний бальний танець.

Навчальні практичні результати діяльності: опанування манерою та методикою виконання бальних танців латиноамериканської та європейської програми, соціальних танців та історико-побутових; володіння методикою побудови танцювальних комбінацій та занять з сучасного бального танцю, організація та участь у студентському балі.

Обладнання: дзеркала настінні, акустична система, фортепіано, хореографічні станки, танцювальна паркетна дошка.

 

horeogr-02
horeogr-03
horeogr-05
 

 

 

   

                                          

 

 

 

 


  

 

 

logo copy_copy_copy

 

Локація: 02152, м. Київ, бул. І. Шамо, 18/2, аудиторії 117, 224-а

Керівник лабораторії: Цимбал Катерина Олександрівна, старший викладач кафедри інструментально-виконавської майстерності

Координатор: Цимбал Сергій Вікторович, старший викладач кафедри інструментально-виконавської майстерності

Графік роботи: вівторок    -  13.00- 16.00

                            четвер       -   9.55 – 15.50

                            п’ятниця   -   8.30 – 15.50      

Мета діяльності: формування у майбутніх музикантів-педагогів інформаційної компетентності у сфері музичного мистецтва та готовності до використання сучасних музично-інформаційних технологій у музично-виконавській та музично-просвітницькій діяльності, надання професійного технічного забезпечення для підготовки аудіо та відео (мультимедійних) матеріалів для концертної діяльності студентів та викладачів Інституту мистецтв.

Навчальні дисципліни, які вивчаються та інтегруються на базі лабораторії: «ІКТ в галузі музичного-мистецтва», «Режисура мультимедіа в музичному мистецтві», «Цифрові музичні інструменти», «Студійний практикум».

Навчальні результати діяльності: створення мультимедійних проектів на основі ефективного використання сучасних інформаційних технологій. В результаті буде сформована здатність до комп’ютерного аранжування, володіння технологією студійного звукозапису, роботи з звукопідсилювальною та звуковідтворювальною апаратурою.

Обладнання лабораторії: обладнана студія звукозапису, персональні комп’ютери з відповідним програмним забезпеченням (Sibelius 7, Cubase 7 та 10,5 та ін.), звукові карти, МІДІ-клавіатури, навушники, цифрове піаніно, SMART – дошка.

 

 

                                  

 

 

 

 

 

 

 

Майстерня друкованої графіки та поліграфії

Локація :

02152, м. Київ, бул. І. Шамо, 18/2, аудиторія 120а.

Керівник:

Задніпряний Геннадій Трохимович, старший викладач h.zadnipianyi@kubg.edu.ua

Мета роботи майстерні:

Забезпечення формування практичних навичок у створенні друкованих графічних творів, опанування основами графічного дизайну, мистецтва книжкової ілюстрації, шрифтів, основ поліграфічної діяльності.

Графік роботи майстерні:

«Техніки графіки» та «Техніки вільної графіки», старший викладач Задніпряний Г. Т. (понеділок, 8.30 – 15.45)

«Техніки графіки» та «Техніки вільної графіки», старший викладач Задніпряний Г. Т. (середа, 8.30 – 15.45)

«Техніки друкованої графіки», старший викладач Задніпряний Г. Т. (четвер, 14.25 – 15.45).

Самостійна робота студентів під керівництвом старшого викладача Задніпряного Г. Т. (понеділок з 16.00 до 17.20, четвер з 8.30  до 14.20)

Навчальна діяльність майстерні: в графічній майстерні опановуються графічні техніки: ксилографія обрізна, ксилографія торцева, ліногравюра однотонна та кольорова, гравюра на картоні, друк з паперових форм, флоротипія, суха голка, меццо-тінто, травлений штрих, акватинта, мокуліто, монотипія, мішані техніки.

Обладнання:

Верстат офортний (ширина вала 35 см.), набори стамесок, штихелів, валик друкарський, різак паперу, степлер пружинного кріплення, витратні матеріали (папір, друкарські фарби, розчинники, офортні розчини, каніфоль).