Соціально-гуманітарна та творча робота

artm

15 березня 2019 р. в Інституті мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка відбувся Арт-проект  «Барви життя – 2019», де були представлені 72 роботи випускників та їх учнів. Організатори і модератори проекту - доцент кафедри образотворчого мистецтва Г.В.Кузьменко і викладач кафедри С.В.Стрельцова.

З вітальними словами до присутніх звернулися  директор Інституту мистецтв К.Ю.Бацак, завідувач кафедри образотворчого мистецтва О. В. Школьна та професор кафедри А.Б. Буйгашева.

Для усіх учасників виставки – старшокласників і студентів спеціальності «Образотворче мистецтво» Університетського коледжу викладачами кафедри (Кузьменко Г. В., Стрельцова С. В., Гунька А. М.) і студентами II та III курсів (Боклан С., Глушко Д., Гречана О.) було проведено оглядові екскурсії творчими майстернями.

«Родзинкою» Арт-проекту стало проведення низки майстер-класів, у яких в якості асистентів викладачів виступали студенти II-IV-го курсів. Майже сімдесят старшокласників і студентів Університетського коледжу в цей день спробували свої сили у художніх майстернях з ручного ткацтва (народний художник України, професорАлла Буйгашева і старший викладач Вероніка Зайцева), холодного батику (старший викладач Наталія Прохорова і студентка IV курсу Карина Кобрись), гравюри на картоні (старші викладачі Генадій Задніпряний і Анна Гунька зі своїми асистентами – студентами II курсу Марією Швецовою та Діаною Цвіркун), гончарного мистецтва (куратор майстерні художньої кераміки - Олег Резніков), кераміки (студентка II курсу Олександра Мороз), ебру (кандидат педагогічних наук, доцент кафедри Галина Кузьменко і викладач Світлана Стрельцова), з ювелірного мистецтва (Олександра Барбалат).

Вітаємо організаторів і учасників Арт-проекту «Барви життя – 2019», який став справжнім святом краси і мистецтва!

89889 copy

В рамках організації соціального проекту «Педагогіка позитиву», організованого Педагогічним музеєм України і Київським університетом імені Бориса Грінченка, доцент кафедри образотворчого мистецтва Галина Кузьменко стала спікером заходу «Як зберегти своє психоемоційне здоровя», проведеного 29 січня 2019 року для бібліотекарів і вчителів Деснянського району м. Києва у СШ № 277 І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови.

Кузьменко Г. В. провела інтерактивну лекцію, яка мала культурно-просвітницький характер і майстер-клас на тему «Мистецтво графіки як засіб профілактики й подолання емоційного вигорання»

302302

Продовжуючи просвітницьку діяльність Б. Грінченка, в рамках проведення «Грінченківської декади» доцент кафедри образотворчого мистецтва Київського університету імені Бориса Грінченка Галина Кузьменко і викладач кафедри Світлана Стрельцова разом зі студентами четвертого курсу напряму підготовки 6.020205 «Образотворче мистецтво*» Власенко Єлизаветою, Драган Яною, Житовоз Марією, Іванченко Оленою, Казак Олександрою, Кобрись Кариною, Слободянюк Катериною, Хіцькою Кариною 6 грудня 2018 року відвідали спеціалізовану загальноосвітню школу №302 м. Києва і провели захоплюючу творчу зустріч з учнями десятих класів, яка мала культурно-просвітницький характер.

Викладачі та студенти організували мистецький проект з символічною назвою «Творчими стежками Бориса Грінченка», присвячений ознайомленню десятикласників з життям, діяльністю і літературною спадщиною нашого видатного співвітчизника. Під час бесіди увага була зосереджена на любові Б. Грінченка до молодого покоління читачів, його шанобливого ставлення до української мови, української книги.

Для зустрічі зі старшокласниками було підготовлено цікаву відео-презентацію, у якій висвітлювалося життя письменника, особливості мистецтва створення книги, праці художника-ілюстратора, а також творчу програму: студенти натхненно читали вірші та уривки з улюблених творів Бориса Грінченка. Кульмінацією зустрічі стали підготовлені грінченківцями подарунки – ілюстрації до оповідань, байок і поетичних творів Б. Грінченка, виконані у різних художніх техніках.

333

20 листопада 2018 року в приміщенні Національного музею історії України було відкрито виставку «Традиції і стиль: до 220 річчя заснування Києво-Межигірської фаянсової фабрики», співорганізатором якої виступила доктор мистецтвознавства, професор, завідувач кафедри образотворчого мистецтва Інституту мистецтв Школьна Ольга Володимирівна, що займалася атрибуцією предметів при підготовці проекту.

Участь у цьому міжмузейному заході взяли кілька провідних музейних установ України: Національний музей історії України, Вишгородський державний історико-культурний заповідник, Національний музей Тараса Шевченка, Сумський обласний художній музей. Крім творів легендарної Києво-Межигірської фаянсової фабрики, експозицію прикрашали банери зі світлинами кращої продукції підприємства та цитати відомих знавців вітчизняної фарфоро-фаянсової промисловості: Є. Кузьміна, М. Біляшівського, О. Школьної.

1 жовтня ми відзначаємо День музики. Це свято було призначене рішенням ЮНЕСКО з ініціативи композитора Дмитра Шостаковича.

Кафедрою образотворчого мистецтва Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка під керівництвом викладача Стрельцової С. В. організовано виставку творчих робіт студентів 2-го курсу групи ОМб-1-17-4.0д спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація»  "Музика луна" до Міжнародного дня музики.

Це свято сьогодні святкують в усьому світі, оскільки для музики немає перешкод.

0101

Сторінка 1 із 5