МЕТОДОЛОГІЧНИЙ СЕМІНАР

0000     03.05.2017 р. на методологічному семінарі кафедри інструментально-виконавської майстерності відбулась доповідь викладача кафедри Киричук Т.М. на тему: «Використання та поєднання різних шкіл гри на бандурі у процесі формування виконавської майстерності бандуристів-інструменталістів». У доповіді розглянуто проблему модернізації бандури в Україні та в діаспорі, а також можливості її хроматизації. Першим реформатором бандури став Г.М. Хоткевич, який і створив концертний репертуар для неї. Він був засновником концертної школи бандуристів в Україні.

Сьогодні всі музичні навчальні заклади України користуються лише хроматичними бандурами чернігівського типу. Відродженням та збереженням старосвітської бандури займається «Київський кобзарський цех». Автор у доповіді порівнює художньо-технічну специфіку чернігівської та харківської бандур, детально розглядає відмінності в їх конструкції.