ULYaNA-HRYHORIVNA-starshyi-vykladach

Балан Уляна Григорівна

Старший викладач кафедри дизайну

Обов'язки/Дисципліни, що викладає

1. Теорія та практика графіка, 2. Дизайн періодичного видання, 3. Знакові системи в дизайні, 4. Фірмовий стиль на рекламних носіях

Освіта

у 2002 р. закінчила Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури, майстерня книжкової графіки, керівник професор Галинська Г.І.

Дипломний проект: Серія ліноритів на полотні - ілюстрацій до видання «Український Вертеп»

у 2008 р. закінчила асистентуру-стажування кафедри графіки Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури, керівник: професор Галинська Г.І.

Випусковий проект: «Серія ліноритів «Українські народні загадки про тварин»

Член Національної спілки художників України.

Професійний і науковий інтерес

Сертифікати та нагороди:

2018- сертифікат підвищення кваліфікації в Інституті післядипломної освіти; Київський національний університет технологій та дизайну (КНУТД), Київ, Україна;

2020- фіналіст конкурсу проекту «Середовище існування. Маніфест 2020 », Київська міська галерея мистецтв« Лавра », Київ, Україна;

Педагогічна  робота

З 2017 по 2020 – старший  викладач кафедри Рисунку та Живопису, факультет Дизайну, Київський Національний Університет Технологій та Дизайну(КНУТД)

Дисципліни, які викладає в Київському Університеті імені Бориса Грінченка:

• Теорія та практика графіка,
  • Дизайн періодичного видання,
  • Знакові системи в дизайні,
  • Фірмовий стиль на рекламних носіях

Професійно володіє програмами пакету Adobe, використовуючи їх для дизайну та ілюстрації.

• Загалом досвід викладання становить 5 років.
  • Зокрема, читались такі дисципліни: Основи композиції та кольорознавства, Пластична анатомія, Образотворче мистецтво, Композиція графіки та фірмовий стиль, Дизайн графіки, Індустрія графічного дизайну.
  • У Балан У. Г. є дизайнерська та ілюстративна практика в галузі, яку вона викладає.

статті у наукових фахових виданнях з мистецтвознавства, затверджені Міністерством освіти і науки України та включені в міжнародні науковометричні бази - 2;

Список останніх публікацій:

1.    Балан У. Г. Особливості застосування техніки гарячого батика в станковій композиції / У. Г. Балан // Технічна естетика і дизайн : міжвідомчий науково-технічний збірник. – 2018. – Вип. 14. – С. 3-8.

2.   Балан У. Г. Особливості застосування техніки гарячого батика в станковій композиції / У. Г. Балан // Актуальні проблеми сучасного дизайну : збірник матеріалів Міжнародної науково-практичної конференції (20 квітня 2018 р., м. Київ) : у 2-х т. – Київ : КНУТД, 2018. – Т. 1. – С. 61-64.

3.   Основи композиції та кольорознавства – створення графічного патерну: навчально-методичний матеріал для студентів напрямку підготовки 022»Дизайн»/ упор. А.Ф.Павленко, У.Г.Балан. –Київ:КНУТД, 2019. –36с.

ORCID  https://orcid.org/0000-0003-1827-3720

Google scholar https://scholar.google.com.ua/citations?user=Hn7O4MQAAAAJ&hl=uk&oi=sra

Персональні виставки:

2018: «Екскурсія», Музей театрального, музичного та кіномистецтва України, Музей-квартира композитора В.С.Косенка, Київ.

2017: «4 дні в Одесі», Муніципальний музей приватних колекцій імені О. В. Блещунова, Одеса.

2017: «Екскурсія», Мистецький центр «Локація», Київ.

Групові виставки:

2020: «Український Обмін Принтами №4», Галерея 83, Київ.

2020: «Середовище існування. Маніфест 2020 », Київська міська галерея мистецтв« Лавра », Київ

2019: “A4, Ballpoint”, Галерея Карась, Київ.

2019: International Biennal of  Small Etching Graphium-Timisoara, Romania

2018: “A4, Ballpoint”, Галерея Карась, Київ.

2018: «Український Обмін Принтами №2-3*», Галерея 83, Київ.

2018: Виставка творчих робіт 50 річчя КОНСХУ. Будинок художника, Київ.

2018: Всеукраїнська виставка «Український фольксмодерн», НСХУ , м.Чернівці.

2018: «Тепла виставка» Мистецький центр «Локація», Київ.

2017: Міжнародний проект «Софія – Премудрість Божа», Будинок митрополита національного заповідника «Софія Київська», м.Київ

2017: “A4, Ballpoint”, Галерея Карась, Київ.

2017: Всеукраїнська виставка «Від землі до сонця», НСХУ, м.Чернівці..

2018: ХVІІ Всеукраїнська Великодня виставка «Світ Божий як Великдень», НСХУ, м.Ужгород;

2016: «Одесса в зарисовках», Urban sketchers Odessa,  Одеський муніципальний музей Блещунова, м.Одеса.

2015: “A4, Ballpoint”, Галерея Карась, Київ.

З 2013- постійний учасник групових виставок НСХУ в Будинку художника, м.Київ.