IMG-9714

y.kyrylenko@kubg.edu.ua
02152, Київ, бул. І. Шамо, 18/2

Кириленко Яна Олексіївна

Доцент кафедри академічного та естрадного вокалу, кандидат мистецтвознавства

Обов'язки/Дисципліни, що викладає

• Диригування
  • Методика викладання сольного співу
  • Читання ансамблевих партитур
  • Керівництво практикою
  • Ансамблевий клас

Профіль Google Scholar

Е-портфоліо

Досвід роботи:

1984-1985 рр. керівник хору загальноосвітньої школи Луганського будинку піонерів та школярів.

1989-1998 рр. викладач диригентсько-хорових дисциплін Луганського музичного училища, керівник вокального ансамблю «Іоанна» студентів диригентсько-хорового та теоретичного відділень.

1998-2019 рр. керівник хору старших класів «Лелеченьки» та вокального ансамблю Дніпровської школи української культури та мистецтв ім. О. Гончара.

1999-2004 рр. хормейстер Дніпропетровського академічного театру опери та балету.

2003-2019 рр. викладач диригентсько-хорових дисциплін Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки

2000-2019 рр. керівник гуртка Зразкового художнього колективу "Дитячий шоу-кліп театр «Будьмо разом»" КЗО «Будинок учителя», м. Дніпро;

2001–2002 рр. керівник вокального ансамблю Дніпропетровського театрально-художнього коледжу.

2001–2003 рр. керівник чоловічого квартету Дніпропетровського Будинку органної та камерної музики.

2006-2008 рр. хормейстер студентського хору Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки.

2009–2010 рр. художній керівник камерного хору Дніпропетровської філармонії ім. Л.Когана.

2017-2020 рр. керівник шоу-гурту «Alive» м. Дніпро).

2019-2020 рр. керівник вокального ансамблю «Zoom-квінтет» і гурту «K.A.V.A» Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка.

Наукова діяльність:

Захистила кандидатську дисертацію на тему: «Тенденції розвитку українського хорового концерту 1980-2010 років» (2012 р.) та здобула науковий ступень кандидата мистецтвознавства.

Коло наукових інтересів охоплює історію хорового концерту, театралізацію та сценічну репрезентативність у концертно-хорових жанрах, хоровий театр як явище української музичної культури кінця ХХ – початку ХХI ст., інтермедіальність у сучасній хоровій музиці, комунікативні аспекти взаємодії тьютора та студента-диригента, управління якістю вищої освіти в умовах євроінтеграції.

Авторка навчального посібника «Теоретичні та практичні засади диригентської підготовки», монографії «Театралізація в сучасному українському хоровому концерті: теорія і практика», численних наукових публікацій, електронних навчальних курсів, методичних розробок і робочих програм з методики викладання сольного співу, ансамблевого класу, вокально-ансамблевої практики, хорового аранжування, хорової літератури.

Творча діяльність:

Веде активну творчу та концертну діяльність. Під її керівництвом студенти класу з хорового диригування, хорові колективи, вокальні ансамблі, одержували лауреатські звання у багатьох міжнародних і всеукраїнських конкурсах. Як виконавець бере участь у міських, всеукраїнських, міжнародних концертах, конкурсах, фестивалях, благодійних акціях, конференціях, міжнародних та всеукраїнських форумах, ювілеях тощо.

У 2017 р. як викладач посіла ІІ місце у загальнокомандному заліку серед музичних навчальних закладів України на Всеукраїнській музичній олімпіаді «Голос країни» м.Київ.