Навчальна лабораторія виконавської майстерності

logo copy_copy_copy_copy_copy_copy


Локація: 02152, м. Київ, бул. І. Шамо, 18/2, аудиторі 224-а, концертна зала (аудиторія 208)

 

Керівник лабораторії: Касьянов Валентин Васильович, старший викладач кафедри інструментально-виконавської майстерностіЦя електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Координатор: Ткачук Володимир Васильович, доцент кафедри інструментально-виконавської майстерності

Графік роботи: вівторок – 11.35-13.00, 16.00 – 18.00

                            четвер – 11.35-13.00, 16.00 – 18.00

Мета діяльності: підготовка високопрофесійних фахівців, які володіють навичками концертно-виконавської, організаційної, менеджерської діяльності у сфері музично-сценічного мистецтва, формування готовності здійснювати виконавську діяльність на базі професійних знань та навичок гри на музичному інструменті (сольного співу, хореографії), оркестрової та ансамблевої гри (ансамблевого співу/хорового співу, діяльності хореографічних ансамблів), репетиційної роботи та концертних виступів.

Навчальні дисципліни, які вивчаються та інтегруються на базі лабораторії: оркестровий клас, ансамблевий клас, камерний (інструментальний ансамбль), фортепіанний дует, сольний спів, вокальний ансамбль, хоровий клас, сценічна майстерність, постановка концертного номеру, камерний та оперний клас, хореографія, майстерність балетмейстера тощо.

Навчальні результати діяльності: сформованість інтегральної компетентності, що виражається у готовності до виконавської діяльності та художньо-творчої самореалізації й культурного самовираження в сфері музичного мистецтва та хореографії. У студентів формуються професійні уміння і навички виконавської майстерності шляхом інтеграції практичної складової навчальних дисциплін та орієнтації на кінцевий мистецький продукт – музичний проект. Здійснюється підготовка музичних проектів (концертних та шоу-програм, культурно-мистецьких заходів, тематичних вечорів, звітних концертів, окремих номерів та ін.) у відповідності до сучасних вимог національної та світової музичної культури та музичної індустрії. Реалізується якісна сценічна підготовка артистів-інструменталістів та артистів-вокалістів, хореографів на базі творчих колективів (оркестрів, ансамблів).

У межах навчальної лабораторії виконавської майстерності в 2017-2018 н.р. здійснюється підготовка та сценічна постановка опери С.С.Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм» та опери Д.Бортнянського «Алкід».

kasyanov-1 copy_copy   
 kasyanov-2 copy_copy  
 kasyanov-3 copy  

 

 

05 березня 2013 року професорсько-викладацькому складу та студентам Інституту мистецтв і Педагогічного інституту презентував свій творчий проект Валентин Касьянов Природо… Кохання… Душі раювання…”,присвячений 150-річчю від дня народження Бориса Грінченка.

Kasianov

 

 

Касьянов В.В.
Завідувач НМЦ естетичного розвитку

старший викладач кафедри інструментально-виконавської майстерності Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка;
лауреат Міжнародної мистецької премії імені С.С.Гулака-Артемовського;
композитор, музичний і громадський діяч;
oрганізатор та художній керівник Камерного оркестру Київського університету імені Бориса Грінченка;
засновник та художній керівник народного художнього колективу – ансамблю “Пролісок” та арт-студії “New Song”;
автор низки творчих проектів за участю художніх колективів Інституту мистецтв:
Авторський вечір Валентина Касьянова “Осіння райдуга” – Національна філармонія України, 10 жовтня 2010 року;
Творчий вечір поета Миколи Сингаївського “Душа моя – мелодії дитя” – Велика концертна студія Національної радіокомпанії України /прямий ефір/, 13 грудня 2011 року;
Мистецький проект “Симфонія любові” - Національна філармонія України, 26 лютого 2012 року.
yatsenko

Юрій Яценко - заслужений артист України, методист НМЦ естетичного розвитку Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка.

Ю.В.Яценко - один із провідних музичних діячів в народно-інструментальному жанрі, один із ініціаторів відродження і впровадження у музичну практику України ладкової кобзи, легендарного інструменту, символу духовної окриленості нашого народу. Створена артистом унікальна виконавська школа (він перший в Україні соліст на ладковій кобзі), активна концертна діяльність - цінне надбання музичної культури України. Численні наукові публікації, присвячені історії і сьогоденню кобзи, репертуарні збірники, лекції, участь у конференціях, творчих лабораторіях тощо - великий внесок в розвиток українського музичного інструментознавства.

Ю.В.Яценко - лауреат міжнародних конкурсів (Румунія, 1993; Словаччина, 1993), член Американської Асоціації класичної мандоліни член Президії Асоціації діячів народно-інструментальної музики України.

BOKOCH Бокоч Василь Андрійович – методист НМЦЕР, професор кафедри академічного та естрадного вокалу, соліст Камерного оркестру, учасник мистецьких проектів, народний артист України
Vasilenko

Василенко Олександр Миколайович – методист НМЦЕР, соліст Камерного оркестру, учасник мистецьких проектів, народний артист України

Володар Grand Prix і диплому “За голос унікальної краси” на Міжнародному фестивалі “Світ музики” у м. Фівідзано (Італія,2000р.), лауреат премій ім.С.С.Гулака-Артемовського та Дмитра Луценка.

Strelchenko

Костянтин Стрельченко - відомий акордеоніст-віртуоз, методист НМЦ естетичного розвитку, викладач кафедри інструментально-виконавської майстерності Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка, лауреат міжнародних джазових конкурсів та фестивалів, володар Grand-Prix VI Міжнародного фестивалю "Music World" (Італія, 2003р.)

В листопаді 2011року він з успіхом представляв Україну на IX Московському міжнародному фестивалі «Гармоніка—душа Росії» та отримав звання Лауреата цього престижного музичного форуму.

К.М.Стрельченко розробив систему естрадно-джазового акомпанементу на баяні на основі аналізу творчих робіт та відео-шкіл відомих у всьому світі музикантів. У 2010 році випустив CD-альбом своєї групи «Стрельченко-Бенд» під назвою «My Day», де представлені його джазові композиції, а також естрадні версії фольклорної музики. Він частий і бажаний гість теле і радіопрограм:

"Живцем", "Така мода", "Полтарев-джаз", "35 хвилин джазу",

"Радіо-Ера", "Blues Land", "Ренесанс", "Неформат ".
Ім'я Костянтина Стрельченка увійшло до книг та каталогів відомих діячів культури України.
zenchik

Зенчик Олексій Володимирович – методист НМЦЕР, викладач кафедри інструментально-виконавської майстерності, інспектор та соліст Камерного оркестру, аранжувальник.

​