Зміни у структурі Університету

 

 

Рішенням Вченої ради Київського університету імені Бориса Грінченка від 28 червня 2022 року (протокол №6), введеним в дію наказом від 28.06.2022 №298, затверджено зміни у структурі Університету з 01 вересня 2022 року, зокрема реорганізовано Інститут мистецтв шляхом поділу та створено:


- ФАКУЛЬТЕТ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА І ДИЗАЙНУ


- ФАКУЛЬТЕТ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА І ХОРЕОГРАФІЇ


Запрошуємо відвідати офіційні сайти новостворених факультетів!

 

Кафедра академічного та естрадного вокалу

artm

15 березня 2019 р. в Інституті мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка відбувся Арт-проект  «Барви життя – 2019», де були представлені 72 роботи випускників та їх учнів. Організатори і модератори проекту - доцент кафедри образотворчого мистецтва Г.В.Кузьменко і викладач кафедри С.В.Стрельцова.

З вітальними словами до присутніх звернулися  директор Інституту мистецтв К.Ю.Бацак, завідувач кафедри образотворчого мистецтва О. В. Школьна та професор кафедри А.Б. Буйгашева.

Для усіх учасників виставки – старшокласників і студентів спеціальності «Образотворче мистецтво» Університетського коледжу викладачами кафедри (Кузьменко Г. В., Стрельцова С. В., Гунька А. М.) і студентами II та III курсів (Боклан С., Глушко Д., Гречана О.) було проведено оглядові екскурсії творчими майстернями.

«Родзинкою» Арт-проекту стало проведення низки майстер-класів, у яких в якості асистентів викладачів виступали студенти II-IV-го курсів. Майже сімдесят старшокласників і студентів Університетського коледжу в цей день спробували свої сили у художніх майстернях з ручного ткацтва (народний художник України, професорАлла Буйгашева і старший викладач Вероніка Зайцева), холодного батику (старший викладач Наталія Прохорова і студентка IV курсу Карина Кобрись), гравюри на картоні (старші викладачі Генадій Задніпряний і Анна Гунька зі своїми асистентами – студентами II курсу Марією Швецовою та Діаною Цвіркун), гончарного мистецтва (куратор майстерні художньої кераміки - Олег Резніков), кераміки (студентка II курсу Олександра Мороз), ебру (кандидат педагогічних наук, доцент кафедри Галина Кузьменко і викладач Світлана Стрельцова), з ювелірного мистецтва (Олександра Барбалат).

Вітаємо організаторів і учасників Арт-проекту «Барви життя – 2019», який став справжнім святом краси і мистецтва!

 

12 лютого 2014 року в актовій залі Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Музичне мистецтво», який складався з одного туру. Метою даного туру згідно з Положенням про проведення І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Музичне мистецтво» (навчальні дисципліни «Сольний спів» і «Постановка голосу») було розкриття вокально-виконавського потенціалу учасників Олімпіади та виявлення найбільш здібних серед них для участі в ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади, яка пройде в м. Мелітополі Запорізької області на базі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького в період з 10 по 12 квітня 2014 року.

Учасники І етапу Олімпіади виконували арію або романс розгорнутої форми в супроводі фортепіано та українську народну пісню a capella.
Виступ учасників оцінювався за 10-тибальною шкалою за кожен критерій в кожному творі. Оцінювалися такі вміння та навички:

  •  грамотність художньо-виконавського прочитання авторського тексту;
  • вокальна виконавська майстерність;
  • якість самостійного вирішення художньо-виконавських завдань.

 

До складу журі увійшли:

Голова журі – Мамченко О. М., завідувач кафедри академічного та естрадного вокалу Інституту мистецтв, заслужений діяч мистецтв України, професор.
Члени журі:
• Петрикова О. П. – доцент кафедри академічного та естрадного вокалу Інституту мистецтв, заслужений діяч мистецтв України;
• Шаповалова Р. Г. – доцент кафедри академічного та естрадного вокалу Інституту мистецтв, заслужена артистка України.

За результатами проведення І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Музичне мистецтво» та оцінювання членів журі переможцями стали:

 

1місце – Бадун Наталія Леонідівна (ІV курс, спеціальність «Музичне мистецтво», група ММб-1-10-4,6з).

 

2 місце – Васюков Євгеній Олександрович (ІV курс, спеціальність «Музичне мистецтво», група ММб-3-12-2.0д).

 

3 місце – Давлатова Тамара Ілхомжонівна (ІІІ курс, напрям підготовки «Музичне мистецтво», професійне спрямування «Сольний спів», група ММб-2-11-4.0д); Кручок Олександра Василівна (магістратура, спеціальність «Музичне мистецтво», група ММм-1-13-2,0д).

Відповідно до Положення про проведення І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Музичне мистецтво» володарка 1 місця Бадун Наталія Леонідівна та володар 2 місця Васюков Євгеній Олександрович рекомендовані до участі в ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з напряму «Музичне мистецтво» (дисципліна «Вокал»), яка відбудеться в м. Мелітополі Запорізької області на базі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.

1. Бадун 2. Васюков

10 червня 2013 року в Національній філармонії України відбувся концерт викладачів і студентів Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка під назвою «Абітурієнту 2013 року присвячується…». Цей концертний захід ставив за мету продемонструвати потенційним абітурієнтам спеціальності «Музичне мистецтво» розмаїття талантів, які працюють та навчаються в Інституті мистецтв вище вказаного університету.


До програми концерту увійшли класичні твори композиторів Дж. Россіні, Ж. Бізе, Г. Майбороди, І. Кальмана, С. Гулака-Артемовського; пісенні твори П. Майбороди, В. Веременича, Г. Крігера, П. Маккартні та ін. Завдяки вдумливому та творчому підходу керівника проекту та диригента, заслуженого діяча мистецтв України, доцента Олега Мамченка програму було побудовано на стильових і жанрових контрастах, і вона не містила полегшених завдань. Проте викладачі і студенти Інституту мистецтв переконливо довели, що можуть впоратися з технічно та психологічно непростими композиціями та номерами.


У концерті взяли участь студенти Єлизавета Жихарєва, Євгеній Васюков, Наталія Папазогло, Денис Тетерєв, Євген Коваленко, Анастасія Шергіна та багато інших. Чудово виконала арію Йолан з опери «Міліна» Г. Майбороди випускниця класу заслуженої артистки України, доцента Рімми Шаповалової, викладач Університетського коледжу Катерина Рисістих, оплески супроводжували виступи тріо духових дерев'яних інструментів, групу струнних, інструментальне тріо зі студентів Романа Солоненка (акордеон) і Ярослава Кришеня (баян) та старшого викладача Катерини Салан (контрабас). Сильне враження справив дует з мюзиклу Е. Уеббера «Привид опери» у виконанні старшого викладача Ірини Ладіної та студента Євгенія Лі. Осіннім сумом повіяло після виступу заслуженого діяча мистецтв України, доцента Тимура Полянського, який блискуче виконав імпровізацію на тему Володимира Косма «Autumn leaves».

Концерт вийшов цікавим і художньо довершеним завдяки участі талановитих викладачів і студентів Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка. Віримо, що кожного року поріг Інституту мистецтв будуть перетинати талановиті абітурієнти, аби досягти подібних професійних висот.

image001 image002
image003 image004
image005