Зміни у структурі Університету

 

 

Рішенням Вченої ради Київського університету імені Бориса Грінченка від 28 червня 2022 року (протокол №6), введеним в дію наказом від 28.06.2022 №298, затверджено зміни у структурі Університету з 01 вересня 2022 року, зокрема реорганізовано Інститут мистецтв шляхом поділу та створено:


- ФАКУЛЬТЕТ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА І ДИЗАЙНУ


- ФАКУЛЬТЕТ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА І ХОРЕОГРАФІЇ


Запрошуємо відвідати офіційні сайти новостворених факультетів!

 

Склад кафедри інструментально-виконавської майстерності

 

pljachenko

Пляченко Тетяна Миколаївна, завідувач кафедри інструментально-виконавської майстерності, доктор педагогічних наук, професор (скрипка, основи професійної діяльності керівника музично-інструментального колективу, основи виконавської майстерності інструменталіста).
За активну концертно-виконавську і педагогічну діяльність нагороджена Почесним знаком «Відмінник народної освіти України»; Почесною грамотою Міністерства освіти УРСР; Листом подяки Міністерства освіти України, Національного центру естетичного виховання та Асоціації діячів музичної освіти і виховання, почесна грамота Міжнародного благодійного фонду «Україна», грамота Департаменту освіти і науки Київської міської державної адміністрації.
Випускниця Кіровоградського державного педагогічного інституту імені О. С. Пушкіна (1981 р., диплом з відзнакою).
Закінчила аспірантуру в Науково-дослідному інституті художнього виховання АПН СРСР (м. Москва) та здобула науковий ступінь кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13.00.02 – методика викладання музики (1993 р.).

Захистила докторську дисертацію «Педагогічні засади підготовки майбутнього вчителя музики до роботи з учнівськими музично-інструментальними колективами» зі спеціальності 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти (2011 р., Інститут вищої освіти НАПН України).
Науковий керівник магістерських робіт та кандидатських дисертацій з проблем музично-інструментального виконавства, теорії та методики музичної освіти. Під керівництвом Т. М. Пляченко захищено 2 кандидатські дисертації з проблем професійної підготовки майбутнього вчителя музики.
Автор 65 опублікованих наукових і науково-методичних праць, серед яких 1 монографія («Підготовка майбутнього вчителя музики до роботи з учнівськими оркестрами та інструментальними ансамблями»), 3 навчально-методичних посібники (з них 1 із грифом МОН України), 5 навчальних програм, 35 статей у фахових наукових виданнях тощо.
Має багаторічний досвід керівництва навчальними музично-інструментальними колективами. Її творчий доробок складають: 9 обробок українських народних пісень, 15 аранжувань пісень сучасних композиторів, 30 інструментувань та аранжувань для камерного оркестру і струнного квартету.
У складі різних музично-творчих колективів Т.М. Пляченко виїздила з гастрольними турами до Болгарії, Вірменії, Латвії, Польщі, Румунії, Угорщини, Чехословаччини, Югославії.

 

polyanskyold

Полянський В’ячеслав Анварович, заслужений діяч мистецтв України, професор (фортепіано).
Піаніст, композитор, лауреат багатьох міжнародних джазових фестивалів. Здобув базову музичну освіту у Львівській державній консерваторії.
Як соліст та у складі різних ансамблів, включаючи симфонічні оркестри, гастролював більш ніж у 100 містах від Далекого Сходу до берегів Ла Маншу, а також у США. У своїй виконавчій діяльності вдало поєднує академічну манеру із джазом.
1966 – 1969 – піаніст, муз.керівник державного естрадного оркестру Узбекістану (худ. керівн. н.а. Узбекістану Батир Закіров), музичний керівник ансамблю «Наво».
1971 – 1988 – викладач Львівської консерваторії (з 2000 року – Львівська державна академія). Разом з піаністом Юрієм Бонем створив єдиний у СРСР джазовий фортепіанний дует Львівської філармонії, у складі якого працював з 1981 до 1988 року, активно гастролюючи. В якості концертмейстера працював в сольних концертах Народної артистки України О.Басистюк.
У 1998 – 2008 доцент, професор, завідувач кафедри інструментальної музики Київського національного університету культури і мистецтв. З 2009 завідувач кафедри джазової музики Київського інституту музики ім. Глієра. З 2012 – професор Київського університету ім. Б. Грінченка.
У теперішній час виступає в фортепіанному дуеті сучасної імпровізаційної музики з сином, заслуженим діячем мистецтв України Т. Полянським.
Крім виконавської і педагогічної діяльності, В’ячеслав Полянський плідно працює як композитор, створюючи музику для театру, кіно й естради.
У творчому доробку В’ячеслава Полянського музика більш ніж до 200 театральних вистав, які з успіхом йдуть в Україні, і далеко за її межами – Росії, Франції, Польщі. Серед них - опера, музичні драми, мюзикли, а також безліч вистав для дітей різного віку, на матеріалі яких випущені серія компакт-дисків для дітей під назвою «Музичні казки від В’ячеслава Полянського».
Автор книг та навчальних посібників із джазової тематики, В’ячеслав Полянський сам став об`єктом академічних досліджень — статті про нього розміщені у двох енциклопедіях.
Творчий доробок В. Полянського
Великі форми:

Опера-пісня «Лівша», мюзикли «Чума на обидві ваші домівки», «Регтайм для мандоліни», «Віндзорскі насмішниці», «Роксолана».
Музика до драматичних вистав (вибране):
«Роксолана», «Мати-наймичка», «Маленькі трагедії», «Тартюф», «Мещанін у дворянстві», «Миіандоліна», «Дами і гусари», «Зойкіна квартира», «Вісім люблячих жінок», «Два клени», та ін.
Музика до вистав для дітей (вибране):
«Три порося», «Маленький мук», «Дикі лебеді», «Малюк та Карлсон», «Винні-пух», «Кіт у чоботях», «Івасик-Телесик», «Кицькин дім», «Попелюшка», «Маленька фея», «Сембо», «Буратіно», «Огниво», «Червона шапочка», «Солом’яний бичок» та багато ін.
Дискографія:
«Імпровізація при свічках», «Імпровізації на світові хіти» (В.Полянський и Т.Полянський), «Спірічуелс» (В.Полянський та Н.Гура). Студія «Росток-рекордс», «Музичні казки від В’ячеслава Полянського» випуски з 1-6. Студія «Атлантік-рекордс».
Публікації (навч.посібники, хрестоматії, статті):

«Королі джазу». Вид. «Кальварія» 2004р., «Негритянські блюзи», «Стилістика раннього джазу». Вид. «Мелосвіт» Київ-2004р. Статті в журналі «Джаз»: «Приглашение к полемике» - №(1) 2006г., «Регтайм мистецтво занепаду» - (№4) 2009г., «Матісс Джазу» - (№5) 2009г., «Краще бути богом ніж рабином» - (№6) 2009г., «Він залишився» - (№1) 2010г., «Чи можна свінгувати на органі» - (№4) 2010г., «Просто легенда» - (№5) 2010г. «Нью-Йорк. О джазе и не только» - (№6) 2010г.

kasianova.jpg - 3.23 Kb Касьянова Вікторія Олександрівна, заслужений діяч мистецтв України, доцент (методика та практика роботи з ансамблем).
Випускниця Київського державного консерваторії ім. П. І. Чайковського (1984р.).
Автор 12 наукових статей з проблем формування виконавської майстерності музикантів-інструменталістів.
kuryshevs.jpg - 14.13 Kb Куришев Євген Володимирович, кандидат педагогічних наук, доцент (фортепіано).
Випускник Київської державної консерваторії ім. П.І.Чайковського (1976 р).
Захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук.
Автор підручників : «Теорія та практика музично-естетичного виховання за системою К.Орфа» ( у 2х частинах), «Виконавська практика як форма професійної підготовки студентів музично–педагогічних факультетів», «Музичний архів Бориса Грінченка» і 40 наукових статей з проблем формування виконавської майстерності музикантів-інструменталістів.
titovichs.jpg - 16.38 Kb Тітович Валерій Іванович, доцент (фортепіано).
Випускник Київської державної консерваторії ім. П. І.Чайковського (1971р.).
Автор методичного посібника «Клавірна музика Й. С. Баха. Питання інтерпретації» та 15 наукових статей з проблем формування виконавської майстерності музикантів-інструменталістів.
image001

 Свириденко Наталія Сергіївна, народна артистка України, професор (клавесин, фортепіано, «Історія і теорія музичних стилів», «Клавішні інструменти і клавірне виконавство»). Випускниця Одеської музичної школи-десятирічки ім. П. Столярського та Кишинівської консерваторії. Клавесинну освіту здобула у Латвійській консерваторії, асистентуру якої закінчила у 1988 році у класі проф. Валдіса Крастиня. Пройшла майстер-клас у Мюнхені у проф. Люсі Хальман-Руссель та у проф. Мічиганського університету Едварда Парментьє. Солістка Національного будинку органної та камерної музики України (з 1988). Учасниця численних міжнародних фестивалів камерної музики. У її репертуарі цикли монографічних програм: «Українське бароко», «Музика від Розумовських», «Камерна музика Й. С. Баха», «Музика за часів Бурбонів», твори Фрескобальді, Фробергера, К. Ф. Е. Баха, Д. Скарлатті, А. Солера, М. де Фальї, іспанська музика XVI ст. й ін. концертувала у Німеччині, Франції, Іспанії, Греції, Польщі, Латвії, Молдові, Узбекистані, Росії, Україні.

Стажувалася у Німеччині (м. Росток, проф. М. Шмідт) з клавесинобудування. Заснувала виробництво клавесинів. Кандидат мистецтвознавства. Голова експертної комісії Національної опери України. Викладає клас клавесина у Київській дитячій академії мистецтв. Професор Київського університету імені Бориса Грінченка. Проводила майстер-класи у Тулузькій консерваторії (Франція), співацькій школі при Кельнському соборі, музичних академіях Республіки Білорусь та у Львові.

yanyzky

Яницький Тарас Йосипович, заслужений артист України, доцент (бандура). Володар державної літературно–мистецької премії імені Івана Нечуя-Левицького, Гран-прі ІІ міжнародного конкурсу кобзарського мистецтва імені Г. Китастого, Гран-прі у фестивалі–конкурсі працівників установ освіти м. Києва «Квітучі барви таланту» у номінації «Хоровий жанр».
Випускник НМАУ ім. П. І.Чайковського (2001 р.).
Навчання в аспірантурі НМАУ ім. П. І.Чайковського (2001–2005 рр.).
Член Всеукраїнської музичної спілки та Всеукраїнської кобзарської спілки.
Має записи у фондах Національного радіо, Укртелебачення та студії Укртелефільм.
Поєднує як сольну кар’єру, так і в складі родинного квартету бандуристів. Учасник багатьох фестивалів та концертів в Україні, Естонії, Росії, Польщі, Словаччині, Німеччині, Франції, Іспанії, Португалії.

kasjanovs.jpg - 30.66 Kb Касьянов Валентин Васильович, старший викладач (баян, акордеон, ансамблевий клас), лауреат Міжнародної премії ім. С. С. Гулака – Артемовського.
Випускник Київського державного педагогічного інституту ім. М. Горького (1974 р.).
Автор понад 50 музичних творів вокальної та інструментальної музики.
ekonomovaos.jpg - 4.15 Kb

Економова Ольга Серафимівна, старший викладач (фортепіано), «Відмінник народної освіти».
Випускниця Київської державної консерваторії ім. П. І. Чайковського (1972 р.).
Автор збірки сценаріїв «В світі музики» та 7 наукових статей з проблем формування виконавської майстерності музикантів-інструменталістів.

rybnikov.jpg - 33.01 Kb

Рибніков Олександр Михайлович, старший викладач (фортепіано, інформаційні технології в музичному мистецтві).
Випускник Київської державної консерваторії ім. П. І. Чайковського (1982 р.).
01 жовтня 2013 р. захистив кандидатську дисертацію «Формування готовності майбутнього вчителя музики до використання цифрового електронного музичного інструментарію у професійній діяльності» зі спеціальності: 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти.
Автор 20 наукових статей з проблем формування виконавської майстерності музикантів-інструменталістів та збірки дитячих пісень «Паперовий човник» у 2-х частинах.

image005

Ляшенко Ольга Дмитрівна, кандидат педагогічних наук, доцент (фортепіано, професійно-педагогічна практика в школі). Випускниця Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (1976 р).

Захистила кандидатську дисертацію на тему «Художньо-педагогічна інтерпретація музичного твору в професійній підготовці майбутніх учителів музики». Автор понад 30 опублікованих наукових та навчально-методичних праць з проблем професійної підготовки майбутніх учителів музичного мистецтва. Серед них: навчальний посібник (у співавторстві); навчальні програми (2) та методичні рекомендації (2); плани-конспекти лекцій, уроків та позакласних заходів; 18 статей у фахових наукових виданнях

garkushas.jpg - 15.71 Kb Гаркуша Людмила Іванівна,старший викладач (фортепіано), «Відмінник народної освіти».
Випускниця Московського музично-педагогічного інституту імені Гнесіних (1973 р.).
Автор навчального посібника «Українська фортепіанна музика», збірки сценаріїв «В світі музики», двох наукових статей з проблем формування виконавської майстерності музикантів-інструменталістів.
 Strelchenko

 

 

Стрельченко Костянтин Мартинович, заслужений артист України, доцент (баян, акордеон). Лауреат міжнародних джазових фестивалів України, Гран-прі VI Міжнародного фестивалю-конкурсу "Music WORLD" Італія.

Випускник Донецької державної музичної Академії імені С.С.Прокоф’єва, 1994 р. (клас доцента Должикова В.Н.), керівник професійного джазового тріо «Стрельченко-бенд» (1996-2008), нині гурт «New Bayan Wave», який випустив CD-альбом «My Day».

zenchiks.jpg - 23.97 Kb

Зенчик Олексій Володимирович, викладач (фортепіано).
Випускник Білоруської державної консерваторії імені А.В. Луначарського(м. Мінськ, 1974 р.).
«Відмінник народної освіти України».
Має понад 60 аудіозаписів музичних творів сучасної та класичної музики для фонду радіо України.

butenko.jpg - 4.59 Kb

Бутенко Тетяна Максимівна, викладач (фортепіано).
Випускниця Державного педагогічного інституту ім. М.Горького (1980р.).

korzuns.jpg - 16.95 Kb Корзун Валентина Володимирівна,старший викладач (фортепіано).
Випускниця Кишинівської державної консерваторії. (1973 р.).
Автор наукових статей з проблем формування виконавської майстерності музикантів-інструменталістів.
malakhovam1

Малахова Маргарита Олександрівна, старший викладач (баян, акордеон оркестровий клас, ансамблевий клас).
Випускниця Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського (2003р.).
Аспірантка Київського університету імені Бориса Грінченка.
Автор наукових статей з проблем формування професійно-особистісних якостей майбутнього вчителя музики в навчальному народно-інструментальному ансамблі.
Художній керівник зразкового ансамблю народних інструментів «Малахіт».

 

revuckaya.jpg - 25.44 Kb

Ревуцька Світлана Олександрівна, викладач (фортепіано).
Випускниця Львівської державної консерваторії ім. М. Лисенко (1975р.).
Автор ряду наукових статей з проблем формування виконавської майстерності музикантів-інструменталістів.

salanko.jpg - 4.27 Kb

Салан Катерина Олександрівна,старший викладач (гітара).
Випускниця Національного педагогічного Університету ім. М.П. Драгоманова (1995р.)
Має почесну відзнаку Міністерства культури України «За досягнення в розвитку культури і мистецтва».
Автор ряду наукових статей з проблем формування виконавської майстерності музикантів-інструменталістів.

 

hodorovskys.jpg - 14.43 Kb

Ходоровський Володимир Ісакович, викладач (фортепіано) «Відмінник народної освіти».
Випускник Київської державної консерваторії ім. П.І.Чайковського (1970 р.).

sakharova Сахарова Лідія Олександрівна – викладач (домра, гітара, ансамблевий клас).
Лауреат Міжнародного конкурсу ім. Гната Хоткевича (м. Харків). Гран-прі Всеукраїнського конкурсу ім. Георгія Шендерьова (м. Сімферополь). Лауреат фестивалю «Розкуття» у номінації «Інструментальній жанр» – у складі гурту «Клеп-Ка».
Випускниця Донецької державної музичної Академії ім. С. С. Прокоф’єва клас професора, заслуженого артиста України Валерія Івко (1997р.). 
Навчання в асистентурі-стажуванні Донецької державної музичної Академії ім. С. С. Прокоф’єва(2000 – 2003рр)
За період роботи у Донецькій обласній філармонії ім. С. С. Прокоф’єва (з 2003 до 2006 рр.) зіграла 4 сольних концерти. Співпрацювала із Запорізькою обласною філармонією ім. М. Глінки (2004 р.).
У 2005 вийшла програма «Ескізи до портрету» на телебаченні каналу «Київська Русь» про творчий шлях Лідії Сахарової.
Л. Сахарова учасниця багатьох концертів та фестивалів України, Польщі, Росії, Німеччини, Ізраїля.
Має СD-записи – як солістка камерного оркестру «Лік Домер» (керівника заслуженого артиста України Валерія Івко) з програмою А. Вівальді «Пори року».
З 2007 творчий шлях пов’язаний з муніципальним театром «Київ» – головний хормейстер та солістка гурту «Клеп-Ка», з яким здійснює систематичну концертну діяльність як в Україні, так і за її межами.
 image026

 

Цимбал Сергій Вікторович. Викладач (саксофон, гітара).
Випускник Київського інституту культури (1991).
Лауреат міжнародних джазових конкурсів та фестивалів у складі квінтету саксофоністів (1993). Веде активну концертну діяльність в Україні та за її межами (Литва, Німеччина, Польща, Швеція).
Працював у «Театрі пісні Павла Зіброва» та оркестрі солістів національної радіокомпанії України «Радіобенд».
Має багато записів з зірками української та світової естради, сольні записи.

 image027  

Коваленко Владислав Вікторович, викладач (фортепіано). Випускник київського університету імені Бориса Грінченка (2013 р). Захистив магістерську роботу на тему «Формування особистісних якостей майбутнього вчителя музичного мистецтва у процесі фортепіанної підготовки».

​