Зміни у структурі Університету

 

 

Рішенням Вченої ради Київського університету імені Бориса Грінченка від 28 червня 2022 року (протокол №6), введеним в дію наказом від 28.06.2022 №298, затверджено зміни у структурі Університету з 01 вересня 2022 року, зокрема реорганізовано Інститут мистецтв шляхом поділу та створено:


- ФАКУЛЬТЕТ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА І ДИЗАЙНУ


- ФАКУЛЬТЕТ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА І ХОРЕОГРАФІЇ


Запрошуємо відвідати офіційні сайти новостворених факультетів!

 

УВАГА ОГОЛОШУЄТЬСЯ КОНКУРС НОВОРІЧНОЇ ДИЗАЙНЕРСЬКОЇ ЯЛИНКИ !!!

0101 z copy

УВАГА ОГОЛОШУЄТЬСЯ КОНКУРС
НОВОРІЧНОЇ ДИЗАЙНЕРСЬКОЇ ЯЛИНКИ !!!
Київський Університет імені Бориса Грінченка, Інститут мистецтв, кафедра дизайну та Університетський коледж 
ЗАПРОШУЮТЬ ДО УЧАСТІ 
у ІІІ творчому конкурсі 
НОВОРІЧНОЇ ДИЗАЙНЕРСЬКОЇ ЯЛИНКИ
(01 листопада – 11 грудня 2019 р.)

Мета конкурсу – створення креативних дизайнерських новорічних ялинок – екологічної альтернативи традиційного святкового дерева
Завдання конкурсу – розвиток творчих здібностей, допомога в особистому самовдосконаленні та самореалізації студентів.
Конкурсні роботи мають бути об’ємно-просторовими, функціонально-конструктивними та художньо-образними дизайн-об’єктами, відображати нове бачення традиційного і головного елемента новорічних свят – ялинки.
Також творчі роботи повинні демонструвати сучасний нестандартний підхід до використання як традиційних дизайнерських матеріалів (папір, картон, пластик, деревина), так і не характерних для об’ємно-просторової дизайнерської практики матеріалів (нитки, тканина, вовна) та навіть предметів побуту (пляшки, парасольки, СD-диски).

• До участі в Конкурсі запрошується студенти творчих спеціальностей Університету Грінченка та Університетського коледжу.
Розміри ялинок 50 – 70 см.
Матеріали та техніки виконання ялинок конкурсант обирає самостійно.
• Учасник конкурсу має подати коротку інформацію про себе (прізвище, ім’я, по батькові, курс, група, контактний телефон, електронна адреса)
• Конкурсні роботи буде розглядати журі, рішенням якого буде обрано переможців за двома категоріями: освітній рівень «Молодший спеціаліст» та освітній рівень «Бакалавр». 
• Результати конкурсу буде оголошено 11 грудня 2019 року.
• Переможці конкурсу нагороджуються дипломами та цінними подарунками, кожен учасник отримує диплом учасника конкурсу.
• 03 грудня 2019 р. відбудеться урочисте відкриття виставки кращих конкурсних робіт у рекреаціях кафедри дизайну Інституту мистецтв за адресою: Київ, бул. І. Шамо 18/2, 2 поверх.
Роботи приймаються до 02 грудня 2019 року за адресою: бул. І. Шамо 18/2, ауд. № 217, щоденно з 9:00 до 16:00, окрім суботи та неділі. Контактні телефони: (067) 188-81-51, (044) 294-03-94 (щоденно з 9:00 до 16:00, окрім суботи та неділі)

Творчої наснаги та несподіваних художніх рішень!
З нетерпінням чекаємо на Вас!

З повагою оргкомітет конкурсу

 

ПОЛОЖЕННЯ

про відкритий студентський конкурс

Новорічної дизайнерської ялинки

 

1. Загальні положення

 

1.1. Це положення визначає порядок та умови проведення відкритого студентського конкурсу Новорічної дизайнерської ялинки.

1.2. Тема конкурсу: «Новорічна дизайнерська ялинка».

 

1.3. Мета конкурсу:

1.3.1. Розвиток творчих здібностей, допомога в особистому самовдосконаленні та самореалізації студентів;

1.3.2. Сприяння реалізації та набуттю творчих компетентностей студентів мистецьких спеціальностей;

1.3.3. Визначення кращих робіт за двома категоріями (освітній рівень «Молодший спеціаліст» та освітній рівень «Бакалавр») та у декількох номінаціях:

 • Новорічна дизайнерська ялинка;
 • Дизайнерська розписна ялинка-конус;
 • Новорічна карнавальна маска
 • Новорічна листівка у техніці кірігамі;

 

1.4. Організатор конкурсу: кафедра дизайну Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка.

У конкурсі можуть брати участь студенти Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка та Університетського коледжу, а також фізичні особи, які подали заяву про намір узяти участь у конкурсі та подали на конкурс роботи, професійний рівень яких відповідає вимогам, встановленим умовами конкурсу. Один учасник може подати на конкурс декілька робіт в одній або декількох номінаціях.

 

1.5. Оргкомітет конкурсу:

 1. 1.Бацак К.Ю. – Голова оргкомітету, директор Інституту мистецтв;
 2. 2.Таранник А.О. – заступник голови оргкомітету, заступник директора з науково-методичної та навчальної роботи;
 3. 3.Кравченко Н.І. – завідувач кафедри дизайну;
 4. 4.Кротова Т.Ф. – професор кафедри дизайну;
 5. 5.Овчаренко О.М. – голова циклової комісії образотворчого мистецтва і дизайну Університетського коледжу;
 6. 6.Світлична О.М. – доцент кафедри дизайну;
 7. 7.Волгін Ю.Є. – старший викладач кафедри дизайну;
 8. 8.Чорнодон М.В. – секретар оргкомітету.

 

2. Умови проведення конкурсу

2.1. Організатор конкурсу несе відповідальність за дотримання умов конкурсу перед його учасниками, які виконали у встановлені терміни й у повному обсязі умови конкурсу, а також забезпечує зберігання конкурсних робіт під час проведення конкурсу.

2.3. Конкурсні роботи повинні об’ємно-просторовими, функціонально-конструктивними та художньо-образними засобами дизайну відобразити нове бачення традиційних елементів новорічних свят – новорічної ялинки, карнавальних масок, вітальних листівок. Творчі роботи повинні показати сучасний нестандартний підхід до використання традиційних дизайнерських матеріалів.

 

2.3.1. Техніки виконання конкурсних завдань:

 • для категорії освітній рівень «Бакалавр» збірно-розбірна новорічна дизайнерська ялинка виготовляється із паперу та (або) картону (конкурсант обирає самостійно). Висота конкурсної новорічної ялинки має бути 70 – 100 см;
 • для категорії освітній рівень «Молодший спеціаліст» новорічна дизайнерська ялинка виготовляється із традиційних дизайнерських матеріалів (папір, картон, пластик, деревина) або не характерних для об’ємно-просторової дизайнерської практики матеріалів (як то нитки, тканина) та навіть предметів (пляшки, парасольки, СDдиски) (конкурсант обирає самостійно). Висота конкурсної новорічної ялинки має бути в діапазоні 50 – 70 см;
 • дизайнерська розписна ялинка-конус (із пінопласту) – декоративний розпис (техніку розпису конкурсант обирає самостійно). Висота конуса 30-40 см (за вибором студента);
 • новорічна карнавальна маска – декоративний дизайнерський об’єкт, розроблений на основі відкритої об’ємно-просторової форми із додаванням орнаментальних декоративних елементів, виконаних у техніці витинанки, квілінгу тощо (за вибором конкурсанта). Розміри маски максимально наближені до реальних розмірів обличчя людини;
 • новорічна листівка у техніці кірігамі – сюжетна або абстрактно-асоціативна композиція, формат А4 або А3 (у розгорнутому вигляді).

 

2.4. Матеріали конкурсних пропозицій подаються разом із супровідним листом, у якому зазначена така інформація про автора роботи: прізвище, ім’я, по батькові, рік народження, курс, група, контактний телефон, електронна адреса.

2.5. Заяви на конкурс подаються за встановленою формою (додаток 1).

2.6. Критерії оцінки робіт:

 • відповідність роботи умовам та вимогам конкурсу;
 • виразне образно-асоціативне вирішення теми конкурсу;
 • повнота розкриття теми;
 • естетичність та оригінальність рішень;
 • нестандартність обраних матеріалів та технічних прийомів;
 • гармонійність і масштабність елементів;

2.7. У конкурсі не будуть розглядатися роботи:

 • які надійдуть несвоєчасно;
 • проекти, що не відповідають вимогам і тематиці конкурсу.

 

3. Визначення переможців

3.1 Організатор конкурсу затверджує склад журі та відповідального секретаря (додаток 2). Члени журі в конкурсі участі не беруть, не дають роз’яснень про умови конкурсу й не консультують авторів конкурсних проектів.

3.2. Конкурс уважається таким, що відбувся, якщо на нього подано не менше трьох конкурсних проектів.

3.3. Рішення журі є остаточним і не може бути змінено, зокрема і організаторами конкурсу. У разі рівного розподілу голосів, поданих за конкурсну роботу, голова журі має право вирішального голосу.

3.4. Журі конкурсу проводить відбір 10 кращих робіт за двома категоріями (освітній рівень «Молодший спеціаліст» та освітній рівень «Бакалавр») в кожній номінації, автори яких стають лауреатами конкурсу. Серед кращих робіт у кожній категорії журі визначає І, ІІ, ІІІ місця, автори яких стають переможцями конкурсу. Окрім того організаторами конкурсу передбачено декілька заохочувальних дипломів за різними номінаціями (глядацьких симпатій, вибір кафедри дизайну тощо).

3.4. Результати конкурсу та нагородження переможців.

За результатами конкурсу буде проведена тематична виставка робіт-переможців та лауреатів конкурсу в приміщенні рекреації кафедри дизайну Інституту мистецтв Університету Грінченка за адресою бул. І. Шамо 18/2. Переможці конкурсу будуть відзначені Дипломами та нагороджені цінними подарунками.

Усі інші роботи, що пройшли конкурсний відбір журі конкурсу, отримають дипломи учасників конкурсу.

Нагородження переможців відбудеться в приміщенні рекреації кафедри дизайну Інституту мистецтв Університету Грінченка 10 грудня 2018 року.

 

4. Порядок надходження конкурсних робіт

4.1. Початком конкурсу вважається дата оголошення конкурсу на сайті Інституту мистецтв (сторінка кафедри дизайну).

Кінцевий термін подання проектних робіт: 02.12.2019 року.

Підведення підсумків конкурсу відбудеться 10.12.2018 року.

4.2. Конкурсні роботи не рецензуються та після проведення конкурсу не повертаються.

4.3. Організатор конкурсу має право на подальше використання конкурсних робіт з некомерційними цілями для рекламування конкурсу та розширення кола його учасників (розміщення в Інтернеті, у друкарських виданнях, на виставкових стендах тощо).

 


Додаток 1

 

Форма заявки

на участь у відкритому студентському конкурсі

Новорічної дизайнерської ялинки

 

 

Прізвище, ім¢я та по батькові

 

 

 

 

Місце навчання

(місто, ВНЗ, факультет, спеціальність, курс, група)

 

 

 

Домашня адреса

 

 

Контактний телефон

 

 

E-mail

 

 

Керівник проекту (для студентів)

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                      Додаток 2

 

 

Склад журі конкурсу

1.Бацак К.Ю. – Голова оргкомітету, директор Інституту мистецтв;

2.Таранник А.О. – заступник голови оргкомітету, заступник директора з науково-методичної та навчальної роботи;

3.Кравченко Н.І. – завідувач кафедри дизайну;

4.Кротова Т.Ф. – професор кафедри дизайну;

5.Овчаренко О.М. – голова циклової комісії образотворчого мистецтва і дизайну Університетського коледжу;

6.Світлична О.М. – доцент кафедри дизайну;

7.Волгін Ю.Є. – старший викладач кафедри дизайну.