Цикл відкритих лекцій польської музики

0З 23 по 27 вересня 2013 року в Інституті мистецтв пройшов цикл відкритих лекцій доктора педагогічних наук, польського професора Ягеллонського університету Войтека Мархвіци.

Були прочитані лекції за наступними темами:

-       Стиль a capella – стиль concertato – багатоголосний хоровий стиль; приклади різноманітних музичних уривків від Воцлава з Шамотули та Миколи Зеленського.

-        Інструментальний концерт у ХІІ столітті – аналіз вибраних уривків Адама Яжебського.

-       Риторика в пізньому бароко німецької музики – приклад версії «Христос лежить в узах смерті» Й.С.Баха.

-       Історичний стиль виконання – різне виконання музичних уривків Й.С.Баха.

-        Історичне виконання XVIII-XIX століть. Різноманітні музичні уривки (аналіз записів, продемонстрованих на уроках).

-       Григор Гервацій Горчицький – приклад польського композитора пізнього бароко.

-       Фредерік Шопен і його стиль.

-       Станіслав Манюшко – національні елементи в опері та пісні.

-       Кшиштоф Пендерецький – нова музична мова.

-       Вітольд Лютославський – емоційність під контролем.

З великим задоволенням студенти та викладачі Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка вкотре наблизилися до світу польської музики…