Ансамблю народних інструментів „Малахіт” - 5 років

malahit126 квітня 2011 року в актовій залі Інституту мистецтв відбувся концерт під назвою „П’ятий елемент”, присвячений п’ятирічному ювілею ансамблю народних інструментів „Малахіт” (керівник: викладач кафедри виконавської майстерності Інституту мистецтв Маргарита Малахова).
Наскрізна ідея мистецького проекту увібрала в себе філософську притчу про пошуки п’ятого елементу, здатного об'єднати своєю досконалістю чотири первинних матерії, із яких складається Всесвіт.
Концерт відкрила „Арія” В. Бібергана, яку виконав хор Інституту мистецтв під керівництвом Світлани Рябінко у супроводі ансамблю народних інструментів „Малахіт” (партія фортепіано: концертмейстер хору Оксана Бичкова). Цей твір, що лунав паралельно із кадрами фільму Люка Бессона „П’ятий елемент”, виступив прологом мистецького проекту і мав на меті підвести глядачів до думки, що Всесвіт – це гармонійне співіснування людини та природи, і за цю гармонію кожен мусить боротися. Тому невипадково „Арія” була присвячена пам’яті людей, які загинули внаслідок Чорнобильської катастрофи, котра сталася через те, що баланс природних стихій порушився.
Таким чином, увесь концерт був поділений на чотири, з характерними для кожного із елементів особливостями, блоки.
Всіх елементів п‘ять. І як основа –
ПОВІТРЯ. З ним прийшло у світ життя.
Із першим подихом зродилося натхнення…
Другу частину мистецького проекту „П’ятий елемент” склав блок ВОГНЮ. До нього увійшли твори, позначені національними особливостями різних народів світу: циган (П. Хьюгес „Циганський танець”), українців (народні пісні „Карі очі, чорні брови”, „Стояла під грушкою”), росіян (концертні варіації на тему російської народної пісні „Коробейники”), тощо.
Третій блок – ВОДА. У цій частині концерту для ювілярів лунали привітання від народного художнього колективу ансамблю „Пролісок” (керівники: Вікторія та Валентин Касьянови), ансамблю „Тік-і-Так” (керівник: Катерина Салан), камерного оркестру Університету (диригент: Володимир Ткачук), а також від зразкового інструментального ансамблю „Гармонія” (керівники: Ганна Ільєнко та Віктор Вітрук) ЦДЮТ Дніпровського району м. Києва.
Четверта (і остання) частина мистецького проекту „П’ятий елемент” була позначена знаком ЗЕМЛІ.
Керівник ансамблю народних інструментів „Малахіт” подякувала усім присутнім і наголосила, що без глядача не може відбутися жоден концерт, що саме для них творить кожен музикант-виконавець. А також запросила на сцену учасників першого складу ансамблю, завдячуючи творчості, єдності, любові до мистецтва яких і відбулося становлення цього колективу. Тому останні твори концерту лунали у спільному виконанні .
„СВІТ МУЗИКИ – це п’ятий елемент!..” – підсумував у заключному слові директор Інституту мистецтв Костянтин Юрійович Бацак і додав: „Малахіт” – це коштовний камінь, який багатий своїми візерунками. І цю всю тонкість візерунків ми бачимо на кожному концерті, на якому присутній ансамбль „Малахіт”, і завдячуємо всім цим багатством керівнику – Маргариті Олександрівні… „Малахіт” є силою, що дозволяє сучасному спортивному автомобілю, який має назву „Інституту мистецтв” рухатися в прискорено-потрібному напрямі. Я маю впевненість, що цей колектив ніколи не стане в нас п’ятим колесом, а завжди залишатиметься П’ЯТИМ ЕЛЕМЕНТОМ Інституту мистецтв!”

malahit2
malahit3
malahit4
malahit5