Ви тут: Головна Структура Кафедри Інституту Кафедра хореографії Наукова діяльність Наукова діяльність викладачів кафедри

Наукова діяльність викладачів кафедри

Наукова та творчо-дослідна діяльність

кафедри хореографії

Однією з пріоритетних діяльностей кафедри хореографії є наукова та творчо-дослідна робота. Викладачі кафедри є дослідниками актуальної на сьогодні наукової теми: «Сучасний стан та перспективи розвитку хореографічного мистецтва». В рамках даної теми розглядаються питання: культурно-історичні аспекти розвитку хореографічного мистецтва, збереження національно-культурних традицій засобами хореографічного мистецтва, вплив хореографічного мистецтва на всебічний розвиток особистості, проблеми розвитку хореографічного мистецтва, тенденції сучасної хореографії. Керівник наукової теми кафедри – кандидат мистецтвознавства, завідувач кафедри хореографії Медвідь Тетяна Анатоліївна.

Наукова тема кафедри співвідноситься з науковими темами Інституту мистецтв: «Мистецькі практики України в європейському просторі» (Реєстраційний номер: 0116U003293 , Керівник: Романенкова Юлія Вікторівна, доктор мистецтвознавства, професор),  «Розвиток духовного потенціалу особистості в неперервній мистецькій освіті» (Реєстраційний номер: 0116U003993 Керівник: Олексюк Ольга Миколаївна, доктор педагогічних наук, професор).

Викладачі кафедри регулярно беруть участь у Міжнародних та Всеукраїнських наукових конференціях, науково-практичних семінарах з хореографічного мистецтва, є авторами наукових публікацій у провідних вітчизняних та зарубіжних збірках наукових праць, періодичних наукових виданнях. Молоді викладачі кафедри хореографії продовжують навчання в аспірантурі, здобуваючи науковий ступень доктора філософських наук. Тема дисертаційного дослідження старшого викладача кафедри хореографії Короостельової Марії Дмитрівни: «Інтерпретація багатоактних балетів П.І.Чайковського в естетиці постмодерну», тема дослідження викладача Вєтринської Анни Валеріївни: «Виконавські стилі стандартизованих бальних танців кінця ХХ початку ХХІ ст.».

До  наукових розвідок кафедри також залучені студенти-хореографи. Студентська наукова та науково-дослідна діяльність відбувається в рамках наукового гуртка «Хореологія та балетознавство». Кожен семестр відбуваються відкриті семінари науково-практичні семінари за участю студентів та викладачів кафедри хореографії на актуальну тематику: «Постмодерне бачення класичного танцю», «Новаторські знахідки балетмейстерів у балеті І.Стравінського "Весна священна"», «Різноманітні техніки сучасного танцю». Студенти аналізують балетні вистави, досліджують проблемні питання з методики хореографії,  вивчають наукові праці дослідників, обираючи для себе цікаве коле питань. Диспути, наукові семінари, засідання, участь в олімпіадах та  студентських наукових конференціях – це форми роботи наукового гуртка. Наукові дослідження студентів стають основою для написання дипломних робіт з хореографії.

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter