Контактна інформація

o.plokhotniuk@kubg.edu.ua
02152, Київ, бул. І. Шамо, 18/2

Плохотнюк Олександр Сергійович

Завідувач кафедри інструментально-виконавської майстерності, кандидат педагогічних наук, доцент

Науковий ступінь, вчене звання

Кандидат педагогічних наук (2010 р.), доцент (2012 р.).

Обов'язки/Дисципліни, що викладає

«Основний музичний інструмент (духові інструменти)», «Спеціальний інструмент (труба)».

Біографія

Біографія

Освіта:

У 1999 р. закінчив Кіровоградське державне музичне училище з фаху «Оркестрові духові та ударні інструменти (труба)» та здобув кваліфікацію «артист оркестру, викладач».

У 2004 р. закінчив Луганський національний університет імені Тараса Шевченка та здобув кваліфікацію «вчитель музики та художньої культури».

У 2005 р. закінчив магістратуру Луганського національного університету імені Тараса Шевченка та здобув кваліфікацію «магістр мистецтвознавства, викладач».

У 2008 р. закінчив аспірантуру Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

У 2015 р. закінчив докторантуру Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

 

Досвід роботи:

1997-1999 рр. та 2002-2003 рр. працював на посаді артиста Кіровоградського міського духового оркестру.

2002-2003 рр. працював на посаді викладача по класу духових інструментів Кіровоградської ДМШ № 2.

2004-2005 рр. працював на посаді артиста та соліста-інструменталіста Луганського муніципального оркестру духової та естрадної музики.

2004-2015 рр. працював на посадах викладача та доцента кафедри теорії, історії музики та інструментальної підготовки Інституту культури і мистецтв Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

З 2015 р. працював на посаді доцента кафедри інструментально-виконавської майстерності Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка.

З 2016 р. працює на посаді завідувача кафедри інструментально-виконавської майстерності Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка.

Професійний і науковий інтерес

Відзнаки й нагороди: Грамота управління культури і туризму Луганської обласної державної адміністрації, стипендіат Луганської обласної ради в галузі науки (2006 р.), в галузі мистецтв (2013 – 2014 рр.).

 Професійний і науковий інтерес

Наукова діяльність: у 2009 р. захистив кандидатську дисертацію за темою: «Формування професійно ціннісних орієнтацій студентів мистецько-педагогічних спеціальностей у процесі музично-виконавської діяльності» за спеціальністю 13.00.04 «Теорія і методика професійної освіти» (Луганський національний університет імені Тараса Шевченка), з 2012 р. – доцент кафедри теорії, історії музики та інструментальної підготовки Інституту культури і мистецтв Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

 Наукові інтереси: автор 65 наукових та науково-методичних публікацій у спеціалізованих виданнях України, Білорусі, Казахстану, Росії, Сербії, зокрема навчальних посібників: «Організація самостійної роботи в класі ансамблю духових та ударних інструментів» (2007); «Основи теорії і методики навчання гри на флейті» (2011); «Професія – трубач. В. М. Лисенко (історичні нариси і методика організації щоденних самостійних занять трубача)» (2013); «Основи виконавської техніки трубача» (2015); методичних рекомендацій: «Організація самостійної роботи в класі основного інструмента (труба)» (2006).

 Концертно-виконавська діяльність: Лауреат І ступеня першого міжнародного конкурсу молодих виконавців «Кримська весна – 2001» у номінації «Духові інструменти» (м. Ялта, 2001). Лауреат ІІІ ступеня другого Всеукраїнського відкритого конкурсу молодих виконавців (ансамблів) на духових та ударних інструментах ім. В’ячеслава Старченка у номінації «Мідні духові інструменти» (м. Рівне, 2006). Лауреат І ступеня шостого міжнародного фестивалю-конкурсу молодих виконавців «Кримська весна – 2007» у номінації «Духові інструменти» (м. Ялта, 2007). Лауреат І ступеня четвертого міжнародного фестивалю-конкурсу музичного мистецтва «Київський колорит», професійна вікова категорія (м. Київ, 2016).

Веде безперервну концертну діяльність як сольну, так і в складі різних оркестрів та ансамблів. Виступав на різних концертних майданчиках, зокрема Києва, Відня, Айзенштадта, Ялти, Рівного, Кропивницького, Луганська та ін..

Художній керівник джаз-ансамблю «Традиція» – дипломанта обласного джазового фестивалю (м. Луганськ, 2007).

 Педагогічна діяльність:

Серед студентів О. С. Плохотнюка – 7 лауреатів міжнародних виконавських конкурсів, які здобули 8 перемог: Ван Пенфей, Янь Ян, Андрій Шергін, Єгор Паньков, Захар Степаненко, Анастасія Рижикова, Петар Попович.

 Музично-громадська діяльність:

Директор і заступник голови журі І Всеукраїнського конкурсу інструментально-виконавської майстерності «BELLISSIMO – 2017».

Голова журі ІІ (міського) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017» у номінації «Музичне мистецтво».

Брав участь у роботі журі (номінації «Духові інструменти», «Інструментальний ансамбль») міжнародного фестивалю-конкурсу молодих виконавців «Кримська весна» (м. Ялта); відкритого фестивалю-конкурсу оркестрової духової музики (м. Краснодон); виконавського конкурсу «Обдарована молодь Луганщини»; Луганського обласного огляду-конкурсу; «Зірки над Луганськом».

 

Інше

Powered by Sigsiu.NET

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter