Про кафедру

ПОЛОЖЕННЯ ПРО КАФЕДРУ

Кафедра інструментально-виконавської майстерності здійснює фахову підготовку студентів спеціальності «Музичне мистецтво», а з 2017 року підготовку за новою освітньою програмою «Музичне мистецтво. Інструментальне виконавство», поєднуючи музично-виконавське мистецтво, педагогічну, науково-методичну та наукову діяльність викладачів та студентів.

Індивідуальні заняття зі студентами у класах фортепіано, клавесину, струнних, духових та народних інструментів проводять відомі в Україні висококваліфіковані викладачі. Якість інструментально-виконавської підготовки студентів забезпечується потужним професорсько-викладацьким колективом кафедри, який очолює завідувач кафедри, кандидат мистецтвознавства, лауреат міжнародних конкурсів, член Національної музичної спілки, член експертної ради з перформативного та сценічного мистецтва Українського культурного фонду Тетяна Борисівна Каблова. На кафедрі працюють провідні професори – народна артистка України, кандидат мистецтвознавстваНаталія Сергіївна Свириденко та заслужений діяч мистецтв України В’ячеслав Анварович Полянськийзнані музиканти-виконавці, науковці, досвідчені викладачі. Серед них: 2 народних артиста України, 3 заслужених артиста України, 2 заслужених діяча мистецтв України, 6 кандидатів мистецтвознавства, 3 кандидата педагогічних наук, 3 професора, 11 доцентів, 9 старших викладачів, 11 викладачів і 4 концертмейстера.

Професорсько-викладацьким складом кафедри систематично проводяться культурно-мистецькі та творчі проекти, конкурси виконавської майстерності, концерти класу та «Малої філармонії», інші сценічні та іміджеві заходи Університету Грінченка. Одержуючи досвід публічної концертно-виконавської діяльності у ролі солістів або у складі творчих колективів, наші студенти стають переможцями Всеукраїнських та міжнародних музично-виконавських конкурсів!

Візитною карткою кафедри інструментально-виконавської майстерності є її творчі колективи: Камерний оркестр (художній керівник і головний диригент – заслужений діяч мистецтв України, доцент Володимир Васильович Ткачук, артдиректор – лауреат Міжнародної мистецької премії імені С. С. Гулака-Артемовського, старший викладач Валентин Васильович Касьянов), ансамбль «Anima» (художній керівник та соліст – лауреат міжнародних конкурсів, старший викладач Михайло Михайлович Тущенко); ансамбль бандуристів «Вишневий цвіт» (художній керівник – лауреат Всеукраїнських конкурсів, викладач Тетяна Михайлівна Киричук), квартет саксофоністів (художній керівник викладач Сергій Вікторович Цимбал) ансамбль скрипалів (художній керівник – викладач Марта Олексіївна Василевич), ансамбль баяністів (художній керівник – старший викладач Маргарита Олександрівна Малахова), оркестр народних інструментів (художній керівник – доцент, кандидат мистецтвознавства Віктор Михайлович Сподаренко).

Незабутніми подіями мистецького життя міста є творчі виступи викладачів кафедри – відомих музикантів-виконавців. Чимало з них є членами журі престижних всеукраїнських та міжнародних конкурсів інструментально-виконавської майстерності.

Актуальним проблемам професійної підготовки студентів викладачі кафедри інструментально-виконавської майстерності присвячують свої навчально-методичні посібники, наукові публікації, залучають до наукових досліджень студентів.

Наші випускники-магістри є найбільш конкурентоспроможними завдяки отриманню кваліфікації «Викладача музичного інструменту» та можливості працевлаштування у мистецьких навчальних закладах та концертних організаціях.

З метою реалізації нової освітньої стратегії з вересня 2017 року на кафедрі розпочали роботу Навчальна лабораторія виконавської майстерності та Навчальна лабораторія інформаційних технологій у музичному мистецтві.

Також на кафедрі функціонує студія звукозапису, де студенти вивчають програми для запису і монтажу аудіо та відео, створюють мультимедійні проекти, кліпи, рекламні ролики, опановують навички роботи звукорежисера (керівник – ст. викладач Катерина Олександрівна Цимбал).

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter