Ви тут: Головна Структура Кафедри Інституту Кафедра академічного та естрадного вокалу Склад Марцинківський Олег Олександрович
Контактна інформація

kivm.im@kubg.edu.ua
02152, Київ, бул. І. Шамо, 18/2

Марцинківський Олег Олександрович

Народний артист України, професор кафедри академічного та естрадного вокалу

Науковий ступінь, вчене звання

Народний артист України, професор кафедри академічного та естрадного вокалу

Обов'язки/Дисципліни, що викладає

Сольний спів"

Біографія

Творча біографія

Український  співак (тенор) та композитор,  продовжувач  традицій вокальної школи Василя Опенька, Арнольда Азрікана та Федора Анікеєва.

Народився  02 липня 1949 р. у місті  Полтава.

Освіта: вища

У 1972 році закінчив Полтавське музичне училище  ім. М. Лисенка за спеціальністю "Сольний спів";

1972 - 1977 - Кишинівська консерваторія (на той час Державний інститут мистецтв ім. Г. Музическу), спеціальність "Сольний спів" (клас Арнольда Азрікана, Федора Анікеєва) і факультативно - курс композиції.

Трудова діяльність:

1977 - 1979  – соліст естрадно-симфонічного оркестру радіо і телебачення Молдови;

1979 - 1984   Тернопільська обласна філармонія: 

                     -  соліст вокально-інструментального ансамблю "Збруч"

          -  організатор, музичний керівник і соліст ансамблю "Медобори";

1984 1992 - соліст Укрконцерту;

1992 - 2002 - артист концертно-творчої організації "Київщина" Київського обласного управління культури;

2002 2004 та 2016 - викладач вокалу Київського національного університету культури та мистецтв;

з травня 2005 року – фізична особа–підприємець, організовує роботу приватної музичної студії та вокальної школи, постійно працює над їх вдосконаленням, концертує, пише музику;

з січня 2017 року – працює на посаді професора кафедри академічного та естрадного вокалу Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка.

 

Дослідження:

Марцинківський О.О.  „Порівняльний аналіз автографу нот Миколи Лисенка „Молитва за Україну" з існуючими обробками, які використовуються для виконання хорами України" (2013 р.).

За результатами дослідження на основі автографу нот твору М. Лисенка Молитва за Україну" Марцинківський О.О. створив власну обробку Молитви -Боже великий, єдиний" для симфонічного оркестру та мішаного хору (2013).     Колективи  Українського радіо – Академічний хор ім. П. Майбороди (керівник Ю. Ткач) і Заслужений академічний симфонічний оркестр (керівник В. Шейко) – здійснили запис цього твору (лютий, 2014). Створену партитуру разом із цим записом передано у фонди Музею Миколи Лисенка (січень, 2016).

 

Творча діяльність:

  • У творчому доробку співака і композитора світова та українська класика, більше 150 народних пісень, кобзарські думи, балади, сучасні пісні, більше 300 власних творів. Багато пісень співака і композитора включено до фондів Національної радіокомпанії України. Постійно концертує.
  • У Всеукраїнському агенстві авторських прав зареєстровано 115 музичних творів співака і композитора Марцинківського О. О.
  • З 2007 року - пише твори у новому музичному стилі Classical crossover (классікал кроссовер), співпрацює із провідними солістками Національної опери України – Анжеліною  Швачкою, Сусанною Чахоян, Іриною Семененко, створює програму „Світові хіти у виконанні О.Марцинківського".
  • т.ч.авторських пісень. У виконанні Великого дитячого хору радіо записано Державний гімн України в обробці О.Марцинківського для дитячого хору (січень, 2016 р.), пісні „Мова" (2014 р.) та „Я живу в Україні" (2015 р.) на слова О. Кононенка, муз.О. Марцинківського.
  • Музичні твори для дітей композитора О. Марцинківського включені до науково-методичних збірників Міністерства освіти і науки України.
  • Випущені компакт-диски: „Медобори. Три дороги” (2006 р.), „Мої мелодії” (2009 р.),  „Світові хіти у виконанні О. Марцинківського” (2010 р.). Працює над новим альбомом пісень для дітей.
  • У 2009 році Творчим об’єднанням документальних фільмів Національної телекомпанії України створено документальний фільм „Без маски” про творчу діяльність Олега Марцинківського (головний режисер – Н. Калантарова).

Громадська діяльність:

з 2007 року - музичний керівник і голова журі Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячої творчості “Усі ми діти твої, Україно!” ;

з 2008 року - співзасновник МГО „Міжнародна освітньо-культурна асоціація”, співорганізатор Міжнародних мистецьких проектів „Дорога до храму душі”, „Майстри бельканто” в Україні, Великобританії, Іспанії,  Польщі, США.

 

Відзнаки:

Почесні звання:

1996 - „Заслужений артист України” (Указ Президента № 349/96 від 16.05.1996 р.); 2010 - „Народний артист України” (Указ Президента № 829/2010 від 20.08.2010 р.);

2013 - Нагрудний знак „Честь і слава Тернопільщини, відзнака Тернопільської ОДА.

Має численні відомчі нагороди центральних органів виконавчої влади.

 

 

Професійний і науковий інтерес

Наукові статті:

Марцинківський О.О. Методичні рекомендації для викладачів з навчальної дисципліни Сольний спів" за напрямом підготовки Музичне мистецтво" спеціальністю Київський університет культури, кафедра джазу та естрадного співу2016 рік.

Інше

Powered by Sigsiu.NET

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Структура Кафедри Інституту Кафедра академічного та естрадного вокалу Склад Марцинківський Олег Олександрович