Ви тут: Головна Інформація Події Мистецькі новини

Мистецькі новини

МИСТЕЦТВО ЗАВЖДИ ПОРУЧ

irpen-nov2018

 

8 листопада 2018 року завідувач, професор кафедри образотворчого мистецтва, доктор мистецтвознавства Ольга Школьна та доцент кафедри образотворчого мистецтва, кандидат філологічних наук Іван Братусь разом зі студентами першого курсу спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» (Анастасія Сапунжийська, Юлія Сергійчук, Анастасія Супрун, Наталія Амєтова та Богдана Багінська) провели спільну з Художньою школою академічного рисунку і живопису «Irpen Art School» творчу зустріч «Мистецтво завжди поруч». Ця подія носила культурно-просвітницький та профорієнтаційний характер. Викладачі та студенти ділилися досвідом творчого поступу кафедри образотворчого мистецтва Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка, відповідали на питання потенційних абітурієнтів та їх батьків. Після зустрічі кожний мав можливість окремо поспілкуватися з представниками Університету.

Ольга Школьна урочисто вручила подяку кафедри директору «Irpen Art School» Євгенії Харгрі.

Відеозвіт заходу: https://youtu.be/xAkaVsHUENo 

День Української писемності і мови в Інституті мистецтв

02 copy

09 листопада 2018 року Інститут мистецтв долучився до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності  та марафону #носійСлова у соціальних мережах. У цей день  також пролунав виступ хору Інституту мистецтв «Співаємо українською», а протягом всього дня в холі  корпусу проходила мистецька акція «Вільний мікрофон»

(«Українське пісня, українське слово – ви мої перлини в українській мові»).

Вітаємо вас і бажаємо міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє України!

Творча зустріч з Карлом Немечеком

29 жовтня 2018 року в Інституті мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка за ініціативи кафедри інструментально-виконавської майстерності, зокрема викладача кафедри М. О. Василевич та завідувача кафедри, кандидата мистецтвознавства, доцента Т. Б. Каблової, відбулася зустріч з гостем з Німеччини

відомим трубачем, викладачем, диригентом, колекціонером Карлом Немечеком.

Карл Немечек - досвідчений виконавець, викладач, який серед своїх найголовніших життєвих досягнень відзначає те, що володіє усіма інструментами «сімейства Труб». А ще він має талант майстерного педагога:

– «Вважаю, що кожен учень - особистість, незалежно від того, йому 6 років чи 50. Головне – правильно обрати педагогічну тактику і влучно передати свої знання», – каже пан Карл.

Маестро розповів історичні відомості про створення та становлення інструментів, пояснив чим вони відрізняються та на що звертати увагу при виборі труби. Також Карл Немечек продемонстрував гру на бароковій трубі, трубі пікколо та corno da caccia під акомпанемент завідувача кафедри інструментально-виконавської майстерності Тетяни Каблової.

Під час зустрічі студенти та викладачі мали можливість роздивитись ці рідкісні колекційні інструменти (вартістю 2000-5000 євро) та, навіть, спробувати пограти на них.

Колектив кафедри та студенти висловлюють вдячність маестро за цікаву зустріч та змістовну розповідь!

Відбувся майстер-клас Дениса Дикого на тему: «Оспівуємо картину, або, що бачимо – про те і співаємо»

9889 

        17 жовтня 2018 р. в Інституті мистецтв відбувся майстер-клас старшого викладача кафедри академічного та естрадного вокалу Дениса Дикого на тему: «Оспівуємо картину, або, що бачимо – про те і співаємо». На майстер-класі бажаючи спробували за допомогою звуків, шумів, наспівів  відобразити задум авторів картин, написаних студентами спеціальності "Образотворче мистецтво" та представлених на експозиції в холі Інституту.

Після майстер-класу студенти поділилися своїми враженнями. Марія Даценко (5 курс, спеціальніть «Музичне мистецтво») сказала наступне: «Вперше в своєму житті я намагалася виконати таке неординарне завдання. Цей захід допоміг мені переконатися, що образотворче мистецтво та музичне, насправді, дуже поєднані, і лише за допомогою декількох звуків можна зрозуміти суть зображеної  картини, не бачивши її до цього ніколи в своєму житті. Це неймовірно захоплює!».

Наталія Шевченко (2 курс, спеціальність «Музичне мистецтво» (Сольний спів)  зазначила наступне: «Відвідавши майстер-клас Дениса Володимировича Дикого, я отримала згусток позитивної енергії. Цей захід пройшов у надзвичайно легкій атмосфері й невимушеній формі. Саме в таких умовах дійсно комфортно відчувати мистецтво, бачити, творити. У мені з'явилася гордість не тільки за наш Університет, а й за країну в цілому. Адже саме такі заходи, спрямовані на розкриття індивідуальності та оригінальності, показують рівень і потенціал нашої мистецької освіти».

03 copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy

 

04 copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy

Поїздка до Гуцульщини

28 

  12-15 жовтня 2018 р. відбулася поїздка до Гуцульщини, яку організували профком Київського університету імені Бориса Грінченка та профбюро Інституту мистецтв. У поїздці взяли участь члени профспілки Інституту мистецтв, Інституту людини, Факультету інформаційних технологій та управління, Факультету здоров’я, фізичного виховання і спорту, бухгалтерії.

10 copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy

Гуцульщина – це найчарівніша місцина Західної України, земля, оповита древніми міфами й легендами та заколисана співом трембіт. Це справжня скарбниця старовинних звичаїв, обрядів та традицій.

40

Екскурсанти відвідали Музей трипільської культури в Реваківцях, Свято-Аннинський жіночий монастир, Музей Маланки (с. Вашківці), Сріблясті водоспади, Музей Гуцульщини і Музей Писанки, Манявський скит, Манявський водоспад, «Гуцульську броварню», Буковель, Музей «Галерея гуцульських традицій та звичаїв» та інші історичні й архітектурні пам’ятки Гуцульщини, відчули дихання гір, милувалися гірськими пейзажами, слухали мелодійне звучання кришталевих струмків і водоспадів.

15 copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy 39

 

 

Відбулася творча зустріч із засновником, художнім керівником і головним диригентом Київського симфонічного оркестру та хору Роджером Макмерріном

0000 copy

10.10.2018 р. в Інституті мистецтв за ініціативи старшого викладача кафедри академічного та естрадного вокалу Т.В.Миронюка відбулася творча зустріч із засновником, художнім керівником і головним диригентом Київського симфонічного оркестру та хору Роджером Макмерріном. У заході взяв участь Хор Інституту мистецтв під керівництвом кандидата мистецтвознавства, доцента кафедри О.Л.Заверухи Прозвучали твори: М. Леонтович «Щедрик» та Д. Бортнянський «Многая літа».

 

В репертуарі Київського симфонічного оркестру та хору (під керівництвом  Роджера Макмерріна) численні твори українських композиторів-класиків (М. Березовського, Д. Бортнянського, А.Веделя, М. Лисенка, К. Стеценка, М.Леонтовича та ін.), різдвяні колядки, щедрівки, твори зарубіжних композиторів минулого і сучасності (Г.-Ф.Генделя, Й.-С.Баха, Дж.Верді, В.-А.Моцарта та ін.). Колектив здійснює постійні гастрольні турне Україною, США, країнами Західної Європи, Середньої Азії.

Під час зустрічі Роджер Макмеррін зупинився на питаннях історії західноєвропейської музики, на проблемі синтезу звуків і кольорів, стильових особливостях американської музики тощо.

 

Організатор заходу - завідувач кафедри академічного та естрадного вокалу, кандидат педагогічних наук Ю.В. Мережко.

 

Відбувся концерт «Німецький романтизм XIX ст.»

0101 copy

7 жовтня 2018 року в концертній залі Шоколадного будиночка Національного музею «Київська картинна галерея» відбувся концерт «Німецький романтизм XIX ст.» у виконанні професора кафедри інструментально-виконавської майстерності, народної артистки України Наталії Свириденко (фортепіано) та лауреата міжнародних конкурсів Ярослава Венгера (альт).

Прозвучали твори Ф. Шуберта та Р. Шумана на салонному роялі невідомого німецького майстра XIX ст.

Публіка тепло сприйняла концерт, який у невимушеній формі вела виконавиця програми. 

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Інформація Події Мистецькі новини