Ви тут: Головна Інформація Події Мистецькі новини

Мистецькі новини

Кафедра музикознавства та музичної освіти в рамках Грінченківської декади презентувала міжкафедральний мистецький проєкт

Автор ідеї проєкту – завідувач кафедри музикознавства та музичної освіти, доктор педагогічних наук, професор О. Олексюк.

898989899 copy_copy

11 грудня 2019  року в концертній залі Інституту мистецтв відбувся міжкафедральний проєкт – сторітелінг «Ми вдвох однією журились журбою і щастям раділи одним…», організований кафедрою музикознавства та музичної освіти в рамках Грінченківської декади. Тема заходу – «Образи кохання у житті та творчості Бориса Грінченка» – виразно відбилася у назві, в основу якої лягли поетичні рядки цього митця, адресовані дружині – Марії Грінченко.

Для розкриття теми було обрано сучасну форму сторітелінгу, яку запропонувала автор ідеї проєкту – завідувач кафедри музикознавства та музичної освіти, доктор педагогічних наук, професор О. Олексюк. Ця форма, що передбачає поєднання різних історій, пов’язаних спільною темою, виявилася оптимальною для втілення багатьох граней ліричного світу Б. Грінченка.

Сторітелінг складався з двох частин: музично-поетичної, в якій історія кохання подружжя Грінченків розкривається у біографічних фактах, епістолярній спадщині й поетичній творчості, та музично-театральної – постановки фрагменту опери М. Леонтовича «На Русалчин Великдень» за однойменною казкою Б. Грінченка, в якій оспівується кохання головних героїв – Козака та Русалоньки.

У здійсненні проєкту, що охоплює різні види мистецької діяльності, було залучено потужні інтелектуальні та творчі сили багатьох викладачів і студентів різних кафедр Інституту мистецтв. Певну допомогу організаторам, також, надала завідувач науково-дослідної лабораторії Грінченкознавства Інституту філології С. Андрєєва, запрошена гостя заходу, яка виступила з вітальним словом.   

Сторітелінг розпочався преамбулою кандидата мистецтвознавства, доцента кафедри музикознавства та музичної освіти О. Лігус, яка розкрила творчий задум проєкту та ознайомила публіку зі змістом дійства. Гнучкою аркою між музикознавчою промовою та музично-поетичною частиною сторітелінгу виявилася романтична музика романсу Б. Янівського на слова Б. Стельмаха «Не забудь», який натхненно виконав дует заслужених діячів мистецтв України: О. Петрикова, доцент кафедри академічного та естрадного вокалу та Т. Полянський, професор цієї ж кафедри.

У музично-поетичній частині дійства, яку підготувала кафедра музикознавства та музичної освіти (кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри О. Лігус, викладач кафедри І. Ходоровська), взяли участь студенти
II - го та III - го курсів спеціальності «Музичне мистецтво» та члени науково-дослідницької студії «Школа молодих науковців», під керівництвом завідувача кафедри, доктора педагогічних наук, професора О. Олексюк. На фоні ліричної музики студенти виразно озвучили поетичні та прозові рядки подружжя Грінченків, забарвлені різноманітними відтінками їх любовного почуття. Мовою рухів тему кохання втілили на сцені студенти ІІ курсу спеціальності «Хореографія» Ірина Шайкан та Артем Андрущенко (хореограф-постановник – старший викладач кафедри хореографії В. Грек).

Фрагмент опери М. Леонтовича «На Русалчин Великдень» за однойменною казкою Б. Грінченка, який було представлено у музично-театральній частині сторітелінгу – плід кропіткої роботи трьох кафедр Інституту мистецтв (інструментально-виконавської майстерності, академічного та естрадного вокалу, хореографії) під керівництвом режисера Ю. Поліщук.

Постановка глибоко вразила публіку красою звучання та цілісністю драматургії, майстерністю роботи в кожному компоненті спектаклю: у виразному вокалі та переконливій грі солістів  - Володимира Северина (клас старшого викладача кафедри академічного та естрадного вокалу Е. Макарової) та Маріам Левчишиної (клас доцента кафедри академічного та естрадного вокалу О. Петрикової); в яскравих фантастичних образах підводного царства, які вдало зобразив Камерний оркестр під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України, доцента кафедри інструментально-виконавської майстерності В. Ткачука; у грайливій пластиці русалчиних танців у постановці заслуженого артиста України, доцента кафедри хореографії В. Вітковського; у чарівних гармоніях мішаного хору під орудою кандидата мистецтвознавства, доцента кафедри академічного та естрадного вокалу О. Заверухи.

Свято мистецтва, освітлене аурою любові Бориса та Марії Грінченків, залишило глибокий слід у пам’яті всіх присутніх, а головне – надихнуло студентів на нові творчі відкриття. 

11111

 

222222277777777777

 

Вийшла друком монографія Олексюк О.М. «Розвиток духовного потенціалу особистості у постнекласичній мистецькій освіті»

020202 copy

У монографії розглянуто теоретико-методологічні засади розвитку духовного потенціалу особистості в постнекласичній мистецькій освіті, здійснено методологічний аналіз розвитку духовного потенціалу особистості в мистецькій освіті, окреслено сучасні тренди розвитку духовного потенціалу особистості в постнекласичній мистецькій освіті, визначено механізми реалізації духовного потенціалу особистості у вищій мистецькій освіті. Пропонується до уваги науковців, викладачів, аспірантів, студентів і вчителів закладів освіти.

Спільний мистецький проект Кафедри академічного та естрадного вокалу Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка з Київським академічним театром опери і балету для дітей та юнацтва «Київська опера» КОНЦЕРТ «НЕВИМУШЕНА ВІДВЕРТІСТЬ»

 p02

14 листопада 2019 року на ART-сцені «Київської опери» в рамках ініційованого кафедрою академічного та естрадного вокалу  Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка спільного мистецького проекту з Київським академічним театром опери і балету для дітей та юнацтва «Київська опера» відбувся концерт «НЕВИМУШЕНА ВІДВЕРТІСТЬ».

У концертній програмі взяли участь народні артисти України Олег Марцинківський, Віктор Тетеря, заслужені діячи мистецтв України  Оксана Петрикова, Тимур Полянський, лауреати міжнародних та всеукраїнських конкурсів Станіслав Гуменюк, Тетяна Каблова та артисти «Київської опери» Євгеній Шептекіта, Олександра Шевельова, Володимир Липець.

         Глядачі мали змогу зануритись у невимушену мистецьку атмосферу 20-х років минулого століття. Музика ретро у блискучому виконанні провідних майстрів кафедри академічного та естрадного вокалу та інструментально-виконавської майстерності одразу заворожила зал. З перших звуків глядач відчув шалену енергетику виконавців і підхопив хвилю емоцій яка линула зі сцени. Особливою прикрасою програми стали хореографічні композиції артистів театру. Надзвичайно яскравою родзинкою концерту стали виступи авторки проекту Оксани Петрикової та Тимура Полянського.

 

Режисер-постановник Любов Канюка

Автор проекту – Оксана Петрикова

Координатор проекту – Юлія Мережко

 

Кафедра академічного та естрадного вокалу  Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка висловлює велику вдячність керівництву Київського академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва «Київська опера» та особисто директору ART-сцени «Київської опери» Ірині Ладіній.

 

                                Завідувач кафедри академічного та естрадного вокалу, кандидат педагогічних наук, Мережко Ю.В.

p01

p03

 

 

Відбувся захід «Живопис у музиці»

1819201901
          12 листопада 2019 року відбувся захід «Живопис у музиці», який  провела кафедра інструментально-виконавської майстерності Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка. Відбувся він в Київському літературно-меморіальному музеї Максима Рильського. В концерті взяли участь студенти: Дар’я Довга  (ІІІ курс), Анастасія Федоренко (ІІІ курс), Ангеліна Болгова (ІІ курс), Юлія Житкова (ІV курс), Ліліанна Хамраєва (ІV курс), Поліна Теслюк (VІ курс), Михайло Матущак (ІІ курс), Мирослава Прокопенко (ІІІ курс), концертмейстер Л.І. Сивопляс. Підготували студентів до виступу доцент Ляшенко О.Д., старший викладач Економова О.С. , старший викладач Гаркуша Л.І., викладач Бутенко Т.М., викладач Василевич М.О.

Організатори та сценаристи  заходу –  старші викладачі Економова О.С. та Гаркуша Л.І., ведуча – студентка VІ курсу Теслюк Поліна.

18192019

До Дня української писемності і мови!

Долучайтесь до щорічної акції #носійСлова!
8989 copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy

Відбувся методологічний семінар кафедри музикознавства та музичної освіти на тему: «Духовність та духовна музична риторика»

555 copy_copy_copy_copy_copy

31 жовтня 2019 року відбувся методологічний семінар «Духовність та духовна музична риторика», організований силами кафедри музикознавства та музичної освітиЗ доповідями виступили завідувач кафедри, доктор педагогічних наук, професор О. М. Олексюк та доктор мистецтвознавства, професор кафедри О. П. Опанасюк, які висвітлили актуальні аспекти проблеми духовності в культурно-історичному просторі та в музично-педагогічній практиці.

У своєму виступі О. П. Опанасюк  також ознайомив присутніх із концепцією своєї монографії «Інтенціональність у просторі культури: мистецтвознавчий, культурологічний та філософський аспекти», яка резонує  проблематиці заходу. Аналізуючи багаторівневе поняття інтенціональності на основі тетрактиди та філософських вчень Ф. Брентано, Е. Гуссерля, М. Гайдеґґера та ін., доповідач розкрив смислову природу явищ музичного мистецтва ХХ – ХХІ ст., зокрема, творчості О. Мессіана, К. Штокгаузена, В. Сильвестрова.

В обговоренні взяли участь кандидат педагогічних наук, доцент кафедри Л. А. Бондаренко, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри  О. М. Лігус, викладач кафедри І. М. Ходоровська. Ідеї, озвучені на семінарі, стимулювали всіх присутніх до наукових звершень та їх практичного втілення в освітньому процесі Інституту мистецтв.     

  

 

 

 

 

 

 

 

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Інформація Події Мистецькі новини