Ви тут: Головна Інформація Події Анонси Анонси Гостьова лекція Юрія Чекана – доктора мистецтвознавства, професора Національної музичної академії України

Що: Гостьова лекція Юрія Чекана, доктора мистецтвознавства, професора НМАУ ім.П.І.Чайковського, музикознавця, музичного критика

Де: Інститут мистецтв, бульвар Ігоря Шамо 18/2, ауд. 117

Коли: 18 травня 2018 року, 11.35

«Оперна та філармонічна зала в культурі Європи Нового часу»

Опера, філармонія, - хіба це не одне й те ж саме? Класична музика, арії та симфонії, оркестр і диригент... Виявляється – ні. І справа не тільки у розмірах, хоча тут розмір має неабияке значення! Звичайно, вони мають багато спільного. Але ще більше – відмінного. Про що ви дізнаєтесь з лекції доктора мистецтвознавства Юрія Чекана? Про те, як фінансувалось будівництво оперного театру та філармонічної зали. Про те, як військово-промисловий комплекс Венеції сприяв революції театральної справи, а оборонна промисловість США – вдосконаленню філармонічної сцени. Про те, як поводилась публіка в оперному театрі доби Барокко і чому в філармонії немає лож. Зрештою, про те, що опера належить до креативних індустрій, а філармонія – до закладів мистецької сфери. І все це за півтори години? Так! Коротко, концентровано, з картинками! Приходьте – не пожалкуєте!

Вхід вільний

Про лектора

Юрій Чекан - музикознавець, музичний критик, доктор мистецтвознавства, член Національної спілки композиторів України, лауреат премії ім. М. В. Лисенка (2013),професор Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського. Автор численних статей у наукових збірниках і часописах в Україні та закордоном, монографії «Інтонаційний образ світу» (2009), співавтор першого в Україні підручника «Музична критика» та книжки про музичну культуру українських циган.

Дописувач часопису «Критика», журналів "Дзеркало тижня", "Україна молода", "Киевский телеграф", "Столичные новости", "Час", "Україна і світ сьогодні", "Музика", "Советская музыка", "Музыкальная академия", , "Народна творчість та етнографія", "Сучасність", "ПіК", "Київ", "Collegium", "International Choral Bulletin", тривалий час - випусковий редактор культового українського журналу "Art Line".

Розробник низки авторських курсів, наразі із-поміж інших викладає студентам бакалаврату і магістратури Національної музичної академії такі: «Інфраструктура музичного життя України» та «Основи менеджменту у закладах культури».

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter